Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nakrájený citron s cukrem má pomoci florbalistům Vítkovic k titulu

Střešovice - Vítkovice: Martin Vladař z Vítkovic (vpravo) | foto: Josef Vostárek, MF DNES

17 2009
Už žádná další šance na opravu. Kdo vyhraje zítřejší rozhodující pátý finálový duel extraligy, stane se pro letošek českým florbalovým králem. A hráči 1. SC WOOW Vítkovice věří, že se jim na zimním stadionu v Ostravě-Porubě, kde utkání v 18 hodin začne, podaří získat pro klub čtvrtý mistrovský titul.

"V průběhu sezony i finálové série jsme viděli, že ve srovnání se Střešovicemi je to docela dobré. Víme, že na němáme," prohlásil vítkovický Martin Vladař.

Martine, jak se tedy cítíte před rozhodujícím zápasem? Jste nervózní, nebo se spíše těšíte?
Vzhledem k tomu, že se bude hrát na porubském zimním stadionu a určitě přijde hodně diváků, tak převládá to, že se těšíme.

A co změna prostředí? Neuškodí vám?
Připouštím, na začátku možná přijde trošku nervozita z toho, že hala je větší, než na jakou jsme zvyklí, ale na druhou stranu, když uslyšíme diváky, bude se nám hrát hned jinak, lépe.

Není výhodou Tatranu, že má obrovské vítězné zkušenosti z play-off? Že prostě ví, jak vyhrát? Vždyť útočí na devátý titul v řadě.
To je jejich největší kredit, jejich vnitřní síla. Věří si strašně moc, i když nejsou lepší. Ale to je asi tak jediné, čeho bychom se měli ze strany Střešovic bát.

Ani jejich gólman Kafka vás nestraší? K titulu jste měli už tak blízko, ale vychytal vás i v nájezdech.
Ze snů nás nebudí. Ale cítíme velký respekt. To, jak se dokáže koncentrovat, to je neskutečné. Ovšem je to jen gólman, porazit se dá.

Hráči Střešovic nastupují k zápasům s pomalovanými tvářemi. Co vy, pomáháte si také rituály?
Jinde obvyklé neholení je u nás bezpředmětné, protože polovině kluků by vousy stejně nenarostly... (smích). Ale před zápasem si dáváme nakrájený citron s cukrem.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze