Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nahrávač musel v Ostravě smečovat

8 2003
Ostrava - Měří pouhých 183 centimetrů, a přesto musel jít smečovat. Nahrávač volejbalistů Chance Odolena Voda Bronislav Skladaný v extraligovém utkání s Ostravou útočil proti nejvyššímu bloku v soutěži. „A smečoval velmi dobře, odútočil, co se dalo,“ uznal ostravský trenér Peter Kalný.

Jeho mužstvo silně oslabeného protivníka porazilo jen 3:2. Malý nahrávač na smeči? Nebylo zbytí, další zdraví hráči na střídačce suverénně vedoucího týmu extraligy nebyli. „Měli jsme nečekané problémy se sestavou,“ řekl trenér Odolena Vody Jindřich Licek.

Zraněný univerzál Jakub Rybníček (rameno) až na jedno střídání seděl jen na lavičce, blokař Marek Pakosta (záda) a libero Jiří Polanský (teplota) do Ostravy ani nepřijeli.

K tomu klub uvolnil Jaromíra Koláčného a Aleše Holubce na hostování do týmu posledního Kladna, odkud ve čtvrtek narychlo přišel blokař Borek Fokt.

„Myslel jsem, že za padesát minut prohrajeme 0:3, ale Ostrava hodně chybovala, a to byl důvod, proč byl zápas tak dramatický,“ řekl smečující nahrávač Bronislav Skladaný.

O tom, že půjde útočit, neměl čas ani pořádně přemýšlet. „Bylo to rozhodnutí trenéra,“ usmál se. „Ale nečekal jsem, že to bude tak dobré.“

Michal Masný spoluhráče chválil: „Braňo svou těžkou úlohu splnil do puntíku. Každou nahrávku, kterou dostal, složil. Sehráli jsme s ostravským týmem vyrovnaný souboj.“
Trenér Licek vzhledem k tomu, že do základu postavil oba slovenské tvůrce hry, uvažoval, že opráší pořádně vousatý herní systém na dva nahrávače. „Nakonec jsem usoudil, že je lepší, když nahrává jen jeden. To je zaběhnutý způsob. Mladí si už systém 2 - 4 nepamatují.“

Licek mohl dopsat na soupisku také sebe a svého asistenta Jana Svoboda. Oba jsou bývalí extraligoví hráči. Ostatně Jindřich Licek na smeči zaskakoval už před dvěma roky. Tehdy s ním v sestavě Odolena Voda v Ostravě vyhrála jednoznačně 3:0.

Bude se situace opakovat? „Snad se naši hráči dají rychle dohromady,“ usmál se Licek. „Raději, než abych šel hrát, bych z hostování v Kladně stáhl Koláčného a Holubce.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze