Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Náhradnice Gerši zůstane doma

8 2000
P r a h a - Nominace českého týmu pro finálovou skupinu tenisového Fed Cupu je oficiálně čtyřčlenná, ale do amerického Las Vegas odcestuje jen trojice hráček. Kapitán Jan Šimbera vybral Květoslavu Hrdličkovou, Denisu Chládkovou a Danielu Bedáňovou, roli náhradnice plní Adriana Gerši. Češky se v semifinále střetnou se Španělkami v úterý 21. listopadu, v případě úspěchu nastoupí ve finále proti lepšímu z dvojice USA - Belgie.

"Jedeme ve třech, protože se hrají jen dvě dvouhry a čtyřhra. Všechny tři hráčky jsou vyrovnané, a kdyby se některá z nich zranila, tak ji nahradí jiná. Gerši je připravena případně tým rychle doplnit. Musela by nás potkat velká smůla, aby se zranily dvě hráčky najednou, tomu nevěřím," vysvětlil Šimbera.

Příští týden bude Šimbera na Štvanici trénovat s Hrdličkovou a Chládkovou. Na pražském soustředění postaví hráčky ve čtyřhře proti mužskému páru. "Tuto variantu zkusíme," řekl kapitán. Pro čtyřhru ale spíše počítá s párem Bedáňová, Hrdličková, jenž se osvědčil v základní skupině v Bratislavě, kterou český tým vyhrál.

Debl bude podle Šimbery rozhodující.  "Ve dvouhře se může stát, že na rychlém povrchu bod získáme," uvažoval Šimbera, který bude řešit dilema, koho nominovat do dvouher. Hrdličková, Chládková a Bedáňová jsou na žebříčku seřazeny za sebou od 48. do 50. místa a v poslední době hrají vyrovnaně.

"To bude těžká volba," přiznal kapitán necelé dva týdny před zápasem. "Květa hraje asi nejlépe aktivně a razantně, Denisa možná razantněji, ale má malé výkyvy. Dája hraje středně razantně, ale s méně výkyvy," přehrával si Šimbera v hlavě jednu po druhé.

České tenistky odletí do Las Vegas 17. listopadu. Pokud porazí Španělky, které pravděpodobně nastoupí v sestavě Conchita Martinezová a Arantxa Sanchezová-Vicariová, utkají se ve finále s vítězem utkání Američanek s Belgií.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze