Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Naděje favoritek ve vodě utopené, na Slovensku se radovala Muňozová

Vítězka Ladies Slovak Open 2010 Maria Hernandezová Muňozová. | foto: Pavel Grossmann

30 2010
Fantastický vstup do kariéry profesionální golfistky prožila čtyřiadvacetiletá Španělka Maria Hernandezová Muňozová. Ladies Slovak Open v Tálích v Nízkých Tatrách byl jejím prvním turnajem série Ladies European Tour, který absolvovala jako profesionálka, a hned se radovala z výhry.

"Na Slovensko nadosmrti nezapomenu," radovala se golfistka, jíž k vítězství pomohly i fatální kolapsy jejích zkušenějších soupeřek.

Evropská jednička Laura Daviesová z Anglie procházela turnajem suverénně až do poloviny třetího kola. S přehledem vedla, dostala se až na skóre -9, ale pak zahrála pět bogey za sebou. "To ten déšť," připomněla nepříjemné sobotní podmínky favoritka.

Propad Daviesové začal na desáté jamce, kde minula půlmetrový putt. Na čtrnácté při pokusu atakovat green utopila míček v potoku, který odděloval jamkoviště od fairwaye. Vyzula boty, vstoupila do potoka a dokázala míček vyhrát na trávu. Nicméně propad nezastavila, třetí kolo končila na dělené páté pozici.

Laura Daviesová, druhé kolo Ladies Slovak Open 2010.

Do čela se po něm dostala Melissa Reidová z Anglie se skóre -8, pronásledovaná Kristie Smithovou z Austrálie a Muňozovou.

Reidové do čela pomohl výtečný výkon. Ve třetím kole rekord hřiště 65 úderů. Par hřiště je obvykle 71, ovšem pro tento turnaj byla poslední jamka upravena z paru 4 na par 5, čímž vzrostla norma na 72.

Jenže ani rekord Reidové nepomohl. Možná na sobotním večírku pro hráčky tančila na stole příliš bujaře a zůstalo jí dostatek sil jen na šest jamek. V posledním kole ji totiž zastavil zkrat na sedmé jamce. Netrefila green a při pokusu vyhrát míček z potoka nebyla úspěšná. Musela dropovat a následným chipem znovu přehodila celý green. Na třípar potřebovala sedm úderů.

Maria Hernandezová Muňozová, čtvrté kolo Ladies Slovak Open 2010.

A tak přišla chvíle vítězky. "Mně to tam naopak padalo. Šly mi dlouhé odpaly, neobvykle dobře jsem patovala. Byl to sice únavný den, ale výsledek je fantastický," pochvalovala si Muňozová. Pevné nervy měla především na posledních dvou jamkách.

Na sedmnácté totiž chladnokrevně zahrála birdie, čímž se dotáhla na vedoucí Smithovou, vzápětí stejný výkon zopakovala. Naopak Smithová poslední jamku nezvládla.

Muňozová se dostala na konečné skóre -8 a získala jako vítězka 52 500 eur.

Z Čech hráček se do finálových kol nedostala žádná, domácí Zuzana Kamasová skončila na děleném 30. místě.Najdete na iDNES.czmobilní verze