Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nadace bývalého mistra světa v rallye Colina McRae pomůže ve Zlíně

Colin McRae, tragicky zesnulý jezdec rallye | foto: Profimedia.cz

30 2010
Lepší důkaz, jak výjimečné postavení má Barum Czech Rally Zlín v motoristickém světě, byste hledali těžko. Pořadatelům se ozvali zástupci nadace Colin McRae Vision, že v kraji chtějí podpořit nějaký charitativní projekt.

"Potěšilo nás to," přiznal tajemník soutěže Jan Regner. "Na oplátku poskytneme nadaci reklamní bannery a prostor dostane také v programu."

Za nadací stojí rodina bývalého mistra světa v rallye Colina McRae, který před třemi lety se svým pětiletým synem a dvěma přáteli tragicky zahynul při pádu vrtulníku.

Na základě obrovské popularity skotského pilota, který epizodně působil také v českém továrním týmu Škoda Motorsport, vznikla nadace, jež se zaměřuje na zlepšení zdraví a vzdělávání dětí po celém světě.

Colin McRae Vision se nedávno dohodla s Intercontinental Rally Challenge (IRC), jejíž součástí je i­ barumka, že podpoří vybrané projekty na některých soutěžích tohoto seriálu.

První dar poskytla při Argentinské rallye. Městské nemocnici ve městě Carlos Paz darovala 14,1 tisíce euro (cca 360 tisíc korun) na nákup rentgenu.

"Colin v IRC nikdy nezávodil, ale jeho jméno se stalo ikonou rallye. Proto jsme rádi, že můžeme s nadací spolupracovat," uvedl manažer IRC Marcello Lotti.

Další soutěží, kterou si nadace vybrala, je barumka. Na popud ze Skotska proto vedení zlínské rallye hledá možnosti, kam by finanční dar mohl putovat.

"Nadace si dala podmínku, aby se to týkalo vzdělávání nebo zdraví dětí," vysvětlil Regner. "Obrátili jsme se proto na Zlínský kraj, který nám dal zhruba patnáct tipů. Ty jsme zaslali nadaci a čekáme, co si vyberou."

Slavnostní předání daru se uskuteční poslední prázdninový víkend při Barum Czech Rally Zlín. Možná ho stejně jako v Argentině předá vdova Alison McRaeová. Nebo otec a taktéž bývalý skvělý závodník Jimmy McRae.

"Věřím, že dar ve Zlíně bude jedním z mnoha, které ve spolupráci s­IRC předáme," naznačil Jimmy McRae.


Najdete na iDNES.czmobilní verze