Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nad Walesem se čerti žení, v noci má golfové hřiště přikrýt mlha

První kolo Ryder Cupu 2010 - členové údržby vyhánějí vodu z greenů. | foto: AP

1 2010
Newport (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Na letošní Ryder Cup nebudou v dobrém vzpomínat řidiči autobusů. Nebo uklízečky. Po takovém dni, jakým byl ten úvodní herní, se vozy musí odbahnit. Je skoro jedno, jestli má divák boty s golfovými spiky, nebo normální podrážky. Nánosy mazlavé země ze hřiště mu na nich uvíznou zcela bezpečně.

Jestliže středeční přeháňky absorbovalo hřiště Twenty Ten s bravurou hodnou jeho tvůrců, očekávaná páteční průtrž mračen dokonale prověřila jeho drenáž. Ale byť by byla sebedokonalejší, pro tuhle činu by musely být fairwaye prošpikovány studněmi a vodojemy.

První kolo Ryder Cupu 2010 - Lee Westwood nachází svůj míč v bunkeru.Věrní diváci dostávali na nástupních místech kyvadlové dopravy zdarma jednoduché pláštěnky, ale spolehlivější byly široké golfové deštníky. Hráči volili různé oblečení, většinou impregnované větrovky, ale třeba Tiger Woods moc nepromokavě nevypadal.

Kdo se na déšť nemohl ohlížet vůbec, byli pracovníci údržby. Část z nich postupovala hřištěm před golfisty, s pomocí smetáků a hrabel vyháněla stojatou vodu alespoň z greenů, ale na to, jak se nad jižním Walesem čerti ženili, na to lidská síla přece jen nestačila.

První kolo Ryder Cupu 2010 - Ian Poulter si prohlíží soupeře Tigera Woodse.

"Tady prší furt. V červenci i v prosinci. To ten Atlantik," zarosničkařil si jeden z řidičů taxi a neskrýval svů despekt vůči golfu. I tady je považován za hru pro bohaté.

Peníze na všechno nestačí

Ředitel resortu Celtic Manor má peněz k dispozici dost. Svých 120 lidí honil vysílačkou tam a zpátky. "Utratili jsme hodně peněz, aby odvodnění fungovalo," poznamenal Jim McKenzie.

Vrátil se o rok a několik měsíců zpátky k Wales Open. Během čtyř dní spadly tehdy na hřiště tři palce vody (něco mezi sedmi a osmi centimetry). Program se natahoval a při nedělním finále pršelo šest hodin v kuse. "Dokázali jsme dokončit dvaasedmdesát jamek s pouhým pětadvacetiminutovým zpožděním," kasal se McKenzie.

První kolo Ryder Cupu 2010 - tým údržby hřiště čeká na další akci.

I on ale sarkasticky dodal, že stejně jako si pomohli pořadatelé sami (třeba startem z první i desáté jamky), k dobrému drenážování přizvali taky trochu štěstí.

V sobotu se má sice vyjasnit, ale předpověď pro neděli hovoří o dalších bohatých srážkách. Ředitel se nebojí, protože proti nim lze aktivně postupovat. Strach má z něčeho jiného, a sice mlhy. "To je jediná věc, se kterou nemůžeme nic dělat," uznal.

První kolo Ryder Cupu 2010 - Matt Kuchar a publikum, chránící se před deštěm.

Věděl, proč to říká. Viditelnost nad Celtic Manor se má v noci výrazně zhoršit a prestižní duel golfových týmů Evropy a USA bude moci pokračovat teprve tehdy, až se opar rozplyne.Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?
Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?

Sehnat práci s dítětem se dá, jen se na to musí správně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze