Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nabourání počítače dopingové laboratoře? Landis podezření popřel

Floyd Landis

17 2010
Ve Francii byl na něj a jeho trenéra Arnieho Bakera vydán zatykač. Americký cyklista Floyd Landis však popírá, že by si objednal nabourání počítače antidopingové laboratoře v Chatenay-Malabry, z čehož je čtyřiatřicetiletý jezdec podezříván.

"Nemůžu mluvit za Arnieho, ale mě se ani nikdo nepokusil formálně kontaktovat," uvedl Landis v e-mailu adresovaném deníku Los Angeles Times s tím, že o zatykači dosud oficiálně informován nebyl.

"Zdá se mi, že je to pouze další z vykonstruovaných důkazů ze strany dopingové laboratoře, která je rozzlobená, že americký občan má pocit, že by měl mít možnost bránit se obviněním," dodal.

Landis přišel v roce 2006 dodatečně o vítězství na Tour de France poté, co měl po 17. etapě pozitivní test na syntetický testosteron. Cyklista vždy tvrdil, že nedopoval, neuspěl však s odvoláním ke všem dostupným instancím a v roce 2008 prohrál i u mezinárodní arbitráže CAS.

Francouzské úřady ho podezřívají, že si najal u francouzské detektivní kanceláře hackera s cílem proniknout do počítače antidopingové laboratoře, která testovala jeho pozitivní vzorek.

Hacker v něm prý pozměnil a smazal některá data. Na odcizených dokumentech zároveň Američan postavil svou obhajobu, díky čemuž laboratoř údajné vniknutí do počítačů odhalila.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze