Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nabitý víkend žokeje Janáčka: dva dny ve Varšavě a vlakem do Varů

Václav Janáček - ZASE ZÁVODÍ. Žokej Václav Janáček v sedle. | foto: Jan KarásekMF DNES

16 2010
Pátek, sobota ve Varšavě, přes noc vlakem do republiky a včera pět dostihů v Karlových Varech. Nabitý víkend měl žokej - šampion Václav Janáček. "Nebylo to ideální, ve vlaku byla docela zima, usnul jsem až kolem půlnoci a spal do šesti do rána. Ovšem člověk, když má hlad, tak stejně moc nespí," říká Janáček.

Přesto v letošní karlovarské derniéře vybojoval dvě druhá místa. "Je tady dobrá, kvalitní a dlouhá dráha. Koně tady můžou kalupovat, výsledky nejsou jen díky mně, ale díky koním, když má kůň výkonnost, tak to potom stačí dobře odjet a dopadne dobrý výsledek."

Jako bonus si Janáček připsal vítězství v hlavním dostihu dne, Ceně Masise. Bylo to jeho letošní pětačtyřicáté vítězství na českých drahách. Byl v sedle Niny Directy.

"Začal jsem věřit asi čtyři sta metrů před cílem. Byli tam dva lepší koně, nebyl problém se s nimi držet, ale dostat ji před ně. To nám dalo docela zabrat, koukala, ale nakonec vyhrála celkem s přehledem," pochvaluje si.

Měl jet ve všech sedmi dostizích karlovarského dne, ale dva koně mu škrtli. Přesto nastoupil do pěti závodů. "Mně to nevadí,mám radši víc než méně. Když člověk jede jeden, dva dostihy je víc utahaný, než když jich jede deset," přiznává žokej šampion, který směřuje k suverénnímu vítězství v šampionátu rovinových jezdců. Do víkendu měl celkem na rovině 1624 startů, z nich vyhrál 326krát, to je úspěšnost dvacet procent.

Varšava by nemusela být naposledy. "Jel jsem přes noc vlakem, to je do Polska ideální cestování. Mám tam dobré koně, majitel i trenér jsou suproví, takže pokud to tam bude pokračovat, tak tam budu víc a víc jezdit."

V pátek měl dva starty s dvouletými svěřenkami trenéra Kluczynsiho - Time of Wind v hlavním bodu programu Nagrodě Skarba, kategorie B na 1300 metrů a Hossou v jedné z rámcových položek.

V sobotu odjel pro stejného trenéra tři koně. No a včera v Karlových Varech opět exceloval výhrou v Ceně Masise.Najdete na iDNES.czmobilní verze