Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na Zlaté přilbě se předvede i Crump

9 2003
Pardubice - Už tradičně vyvrcholí domácí sezona plošinářů Zlatou přilbou. Pětapadesátého ročníku by se měla zúčastnit elita z Grand Prix. Nejistý je zatím start zraněného Lukáše Drymla a také vedoucího jezdce průběžného pořadí Švéda Tonyho Rickardssona, jemuž se nelíbí finanční podmínky. "Je zvyklý na vyšší částky," uvedl generální manažer závodu a předseda pardubického klubu Evžen Erban.

Na startovní listině Zlaté přilby figuruje tradičně 36 jmen, ale konečnou podobu tento výčet ještě nemá. "Pokud budou nějaké změny, bude to k lepšímu," tvrdí Erban.

"Vypadá to, že budeme muset omezit účast jezdců ze zemí, které nepatří k nejlepším, ale jezdí z nich k nám hodně diváků. Potká to asi Maďary, Slovince a
Rakušany, ale snad to pochopí," doufá.

Definitivní odpověď od jezdců, s kterými jedná, bude znát Erban po Grand Prix v polské Bydhošti (20. září).

V předběžné startovní listině jsou mimo jiné Nicki Pedersen a Hans Andersen z Dánska, Andreas Jonsson ze Švédska, Leigh Adams a Ryan Sullivan z Austrálie, Mark Loram, Scott Nicholls a Lee Richardsson z Velké Británie, či Tomasz Gollob z Polska.

Z USA dorazí Sam Ermolenko, který bude jediným vyslancem americké ploché dráhy, protože tamní šampionát vrcholí právě v termínu Zlaté přilby.

České barvy budou s největší pravděpodobností hájit Bohumil Brhel, Josef Franc, Marian Jirout, Tomáš Suchánek, Tomáš Topinka a bratři Drymlové, pokud se Lukáš stihne zotavit po pádu v britském Poolu. Úspěšný účastník Grand Prix si v polovině srpna zlomil nohu a zmeškal proto v minulém týdnu závod na Markétě.

Předehrou ke Zlaté přilbě bude Zlatá stuha juniorů s 16 jezdci ze šesti zemí. K favoritům budou patřit Švédové Daniel a Jonas Davidssonové, kteří před rokem obsadili první a druhé místo. Největším ambice z domácích závodníků má Tomáš Suchánek, který se pokusí vylepšit loňské čtvrté místo.

V současné době na pardubickém stadionu finišují úpravy depa, které bude zcela zastřešeno. Začala také úprava dráhy a dalších zařízení. Pardubičtí organizátoři by v budoucnu rádi uspořádali další vrcholný světový podnik. Podle Erbana by se mohlo jednat o finále mistrovství světa družstev v roce 2005.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze