Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na Závod míru se chystá také cizinecká policie

11 2006
Teplice - I cizinecká a pohraniční policie bude mít práci navíc, až se v úterý peloton 58. ročníku Závodu míru dostane do Teplic. Cyklistům, kteří nepocházejí ze zemí Evropské unie, totiž podle pořadatelů zkontroluje pasy. "Bez toho by zavřeli závoru a nepustili by závodníky z Moldavy do Německa," uvedl Petr Hejduk, šéf severočeských kilometrů.

"Samozřejmě kontrola nakonec nebude na hranicích, ale v úterý večer v hotelích, kde budou cyklisté bydlet."

Znovu oživený Závod míru startuje už v sobotu v Rakousku, 4. etapa povede v úterý 16. května z Varů do Teplic s finišem před divadlem.

Obsahuje 3 vrchařské prémie: za Jirkovem (730 metrů nad mořem), v Nové Vsi (760) a v Dlouhé Louce (870). Rychlostní prémie jsou v Klášterci, Litvínově a Oseku.

O den později cyklisté šlápnou do pedálů v Bílině, republiku opustí právě na přechodu v Moldavě. "Letos nám dali mnohem větší volnost, měli jsme stoprocentní volbu trasy, místa startu, cíle i prémií," hrdě prohlásil Hejduk z cyklistického oddílu TTT Teplice.

Už v roce 2004 sledovalo dojezd v lázeňském městě kolem deseti tisíc lidí.

Závod míru, kolos s rozpočtem 33 milionů korun, povýšil do druhé kategorie hned za Pro Tour. Představí se i italská stáj Acqua Sapone se světovým rekordmanem z hodinovky Sosenkou. Hradecký PSK Whirpool nasadí severočeské rodáky Andrleho, Benčíka a Bečku.

Úsek v kraji připravuje na 600 pořadatelů. "Silničáři opravili cesty, kudy se pojede. Patří jim dík," uklonil se Hejduk a požádal o trpělivost řidiče. "Budou uzavírky silnic."

Za rok Teplice v mapě Závodu míru nebudou. Ale při 60. ročníku odtud podle plánu odstartuje závěrečná etapa do Mladé Boleslavi.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze