Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na Watsona se v La Quintě dotáhli dva nováčci. Jeden z nich vede

Alex Prugh zahrál v sobotu sedm ran pod par a díky tomu se dostal o jeden úder před Bubbu Watsona | foto: AP

24 2010
Alex Prugh se po třetím kole dostal do čela Bob Hope Classic, kde vystřídal Bubbu Watsona. Další povedený den měl i Martin Flores, který na turnaji ještě nezahrál bogey.

Po třetím z pěti kol Bob Hope Classic se ve vedení usadil nováček Alex Prugh. Ten na čele vystřídal ranaře Bubbu Watsona, který ale ztrácí pouhou ránu. Spolu s ním se o druhé místo dělí další nováček Martin Flores.

Pětadvacetiletý Prugh zahrál na svém třetím turnaji na PGA Tour tři vyrovnaná kola, už dva dny nezapisoval bogey. V sobotu předvedl sedm birdie, tím posledním na sedmnáctce se osamostatnil na čele leaderboardu.

To Watson na sedmnáctce lehčího Palmerova hřiště, jednom ze čtyř, na kterých se turnaj hraje, zahrál bogey. Následně to napravil birdiem na poslední jamce, svým sobotním pátým. Nejen on jich ale očekával víc.

Bubba Watson, Bob Hope Classic

"Prostě jsem hrál špatně," uvedl Watson (na snímku). "Dneska jsem měl zahrát lepší výsledek než 68," zklamaně dodal. Před sebou má však ještě dvě kola, během kterých se může cokoliv změnit.

Bez bogey zatím turnajem prochází Martin Flores. Sedmadvacetiletý Texasan, který má také status nováčka, zahrál v sobotu stejně jako Prugh sedm ran pod par a dotáhl se na Watsona. Sám Flores je svou hrou překvapen. "Nevím čím to je. Ale s každou jamkou si věřím čím dál víc a hraje se mi čím dál líp."

Martin Flores, Bob Hope Classic

(Překvapivě dobře si vede i Martin Flores. Poslední bogey zahrál na sedmnácté jamce finálového kola na havajském Sony Open)

Nudná kola, která vyhovují

"Dneska to bylo opravdu nudné kolo," řekl s úsměvem lídr Prugh. "Nemyslím to špatně. Ale jak zábavné je sledovat někoho, kdo potřebuje dva putty na birdie? Je to nuda. Ale nudná kola mi teď vyhovují," vysvětlil. "Dneska jsem byl dobrý na odpališti, trefoval jsem fairway za fairwayí," dodal.

Prugh se rovněž pokusil srovnat PGA Tour s americkou "druhou ligou" - Nationwide Tour. Myslím, že se na ní bojuje podobně jako tady na tour, říká. Podle něj Nationwide Tour hráče dostatečně připraví na to, co ho čeká na nejprestižnější golfové sérii světa. Prugh loni na Nationwide Tour skončil ve finančním žebříčku na šestnáctém místě, díky čemuž může hrát na PGA Tour.

Nejlepší výkon dne předvedl Kevin Streelman. Ten se po dvou průměrných kolech zlepšil a hřiště obešel za 63 ran. Díky tomu si zlepšil skóre o devět úderů a poskočil o sedmapadesát příček na 21. místo.

Bubba Watson, Bob Hope Classic

(Konečně bez deště)

Alex Čejka v sobotu zahrál dvě rány pod par, přesto klesl na 102. místo a vzdaluje se mu šance postupu do pondělního finálového kola.

V sobotu se vyčasilo a poprvé během turnaje nepršelo. Kvůli dešti byl turnaj na jeden den přerušen a finálové kolo bylo posunuto na pondělí.

Autor:


Advantage Consulting, s.r.o.
SOUSTRUŽNÍK

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 22 000 - 30 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze