Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na výstavě ožívají vzpomínky na Soul 1988, ale i na fotbal v Ďolíčku

SPORT FOTO 2010: Michal Sváček z MF DNES vystavuje fotografie ze života klubu Bohemians 1905 a jeho příznivců | foto:  Michal Sváček, MAFRA

20 2010
Historické fotografie z osmdesátých a devadesátých let se mísí s okamžiky z největších sportovních událostí současnosti na právě otevřené výstavě SPORT FOTO 2010. Na Staroměstské radnici v Praze od dnešního dne až do 22. srpna vystavuje šestice profesionálních sportovních fotografů.

Jak velí tradice této každoroční přehlídky, v jednom sále vystavují současní autoři společně s legendou minulých let. Historii letos reprezentuje jednašedesátiletý Jiří Pekárek, který fotografoval pro časopis Stadión olympiády počínaje Montrealem 1976 až po Nagano 1998. Vystavované snímky jsou průřezem jeho kariéry.

Ostatní fotografové představují ucelené cykly fotografií z dnešních dní: zimní olympiádu, atletický šampionát, fotbalovou ligu, cyklistiku.

Jiří Koliš s Herbertem Slavíkem společně fotili pro Český olympijský výbor na zimních hrách ve Vancouveru. Vydali knihu a teď své nejlepší snímky vystavují. Fotografie Michala Beránka z deníku Sport připomínají největší sportovní událost loňského roku - atletické mistrovství světa v Berlíně.

Fotograf deníku MF DNES Michal Sváček zdokumentoval znovuzrození fotbalového klubu Bohemians 1905. Na výstavě dává vzpomenout na loňský postup do ligy i na zápasy v Ďolíčku, odkud se už populární klub musel vystěhovat.

Unikátní sérií přispěl nejmladší z vystavujících. Třiadvacetiletý Michal Červený ze serveru MTBS fotil letos v lednu extrémní etapový závod horských kol Cape Epic v Jižní Africe.

Pokud se chcete přijít na výstavu do centra Prahy podívat, připravte si čtyřicet korun. Za tak cenný pohled do historie sportu to určitě stojí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze