Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na Vueltě kraloval Perez

7 2003
Cangasu de Onis - Ve druhé etapě cyklistické Vuelty triumfoval španělský cyklista Liuz Perez. jezdec získal po 148 kilometerch vedoucích z Gijonu do Cangasu de Onis svůj první etapový vavřín v profesionální kariéře. Ve spurtu odsunul na druhé místo svého krajana Carlose Sastreho. Žlutého trikotu vedoucího jezdce průběžného pořadí se dnes zmocnil další Španěl Joaquin Rodriguez, který z něj svlékl krajana Igora Gonzaleze de Galdeana.

Etapa nebyla dlouhá, ale patřila k náročnějším, protože peloton čekala hned tři stoupání, a to ve vzestupném pořadí.

Na desátém kilometru absolvoval první, řazené do třetí kategorie, po dalších čtyřiceti kilometrech následoval táhlý kopec druhé kategorie a na závěr, necelých dvacet kilometrů před cílem, čekalo cyklisty nejnáročnější stoupání na Alto Mirado del Fito o délce devíti kilometrů s převýšením 6,3 procenta.

Španěl Joan Horrach získal první vrchařskou prémii ve spurtu čtyř uprchlíků, kteří se od pelotonu odpoutali až na prvním stoupání. K trháku ale nasadili jen kvůli prémii.
První pokus odtrhnout se od pelotonu doopravdy podnikla o chvíli později skupina dvanácti cyklistů, kteří sice měli rychlost, ale nedokázali se sehrát a spolupracovat.

Úspěšná byla až čtveřice vedená Italem Cristianem Pepolim, která si vybudovala postupně až dvouminutový náskok. Jejich únik skončil padesát kilometrů před cílem v ulicích Vilaviciosy.

Na dostižení trojice uprchlíků měli největší podíl jezdci stáje ONCE, jejíž dres obléká Gonzalez. Právě ti nasadili tempo, které peloton roztrhalo na dvě poloviny. Pět kilometrů před cílem se od čelní skupiny odpoutali Perez se Sastrem a rozdali si to o etapový vavřín.

Výsledky - 2. etapa (148 km): 1. Perez 3:27:32, 2. Sastre stejný čas, 3. Valverde, 4. Perdiguero, 5. Rodriguez, 6. Etxebarría (všichni Šp.), 7. Sinkewitz (Něm.), 8. Astarloa (Šp.), 9. Frigo (It.), 10. G. Gonzalez (Šp.) všichni -14, ...70. Hruška -4:12, 111.  Svorada (oba ČR) -11:14.
Průběžné pořadí: 1. Rodriguez 3:59:47, 2. I. Gonzalez stejný čas, 3. Nozal, 4. Serrano oba -1, 5. Beltran, 6. Heras oba -11, 7. A. Osa, 8. U. Osa, 9. Mancebo, 10. Mercado (všichni Šp.) všichni -25, ...54. Hruška -3:58, 118. Svorada -12:03.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze