Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na volejbal ještě nejsem starý, tvrdí Polák

Dalibor Polák - Dalibor Polák. | foto: Bořivoj ČernýMF DNES

6 2009
Pár dní po konci sezony mu vedení oznámilo, že v liberecké Dukle jako hráč končí. Zkušený volejbalista Dalibor Polák tak "odnesl" nepovedenou extraligovu sezonu, kdy tým skončil až pátý, ale mohl by v Liberci dál zůstat jako asistent trenéra. Ovšem ještě prý nechce končit a vážně zvažuje další hráčské angažmá.

"Mám několik nabídek z Česka i jednu z ciziny," přiznal pětatřicetiletý univerzál Polák, jenž má zkušenosti s nejvyšší soutěží v Řecku, Argentině a Švýcarsku.

Byl váš konec v Dukle jako volejbalisty předem plánovaný?
Nebyl, ale smlouvu jsem měl postavenou tak, že jakmile vedení klubu usoudí, že moje výkonnost už není taková, tak mě odvolají jako hráče a budu pokračovat jako asistent. A to se stalo.

Překvapilo vás to?
Až takhle rychle jsem to nečekal, ale když vezmu uplynulou sezonu, musím uznat, že to z mojí strany nebylo úplně stoprocentní. Ty minulé dvě byly lepší.

Nelimitovaly vás zdravotní potíže?
Právě že oproti loňské sezoně jsem byl paradoxně celkem zdravý...

V čem vidíte příčiny extraligového neúspěchu Dukly?
Řekl jsem to řediteli Šimoníčkovi i trenéruMertovi. Podle mě to začalo, když jsme měli na přelomu roku tu asi dvouměsíční šňůru a všechno jsme vyhrávali. Tam se asi stala chyba v tom, že se po těch vítězstvích v tréninku moc nehledělo do budoucnosti. Všechno se odehrávalo v klidu a konec sezony se tehdy příliš neřešil. Možná jsme se měli tehdy i za cenu obětování některých výsledků třeba víc věnovat fyzičce, která nám v klíčových fázích sezony a v play-off asi chyběla.

Co bude s vámi dál?
Ředitel klubu Pavel Šimoníček dodržel smlouvu a dostal jsem nabídku na asistenta v Dukle, kde mám ještě dva roky smlouvu. Ale cítím se na to, že bych mohl ještě dál hrát, starý nejsem.

Máte nějaké nabídky?
V jednání jsou některé české kluby a na stole mi také leží velice zajímavá smlouva ze Švýcarska. Tam jsem začínal svoji zahraniční kariéru. Vzpomněli si na mě, protože to tehdy bylo úspěšné angažmá. Mám na rozhodnutí deset dní a chci to vyřešit co nejdřív i proto, že se rodina rozrůstá. V červenci se nám totiž ke dvojčatům narodí další dítě.

Do Liberce jste se vrátil před třemi lety, jak hodnotíte toto své působení?
Když bych měl zhodnotit ty tři roky, tak kromě nás a Českých Budějovic nikdo nic nevyhrál. Takže vzhledem ke třem vítězstvím v řadě v Českém poháru se dá říct, že to bylo celkem úspěšné, ale...

...ale vy jste se vrátil pro český titul, který jste ještě v kariéře nezískal, je to tak? Z ciziny máte jeden z Řecka s Panathinaikosem.
Je jasné, že mistrovský titul je víc než triumf v poháru a mně osobně moc chybí. Zvlášť proto, že jsem k němu byl s Duklou několikrát opravdu hodně blízko. Chtěl jsem tady původně zakončit hráčskou kariéru, ale tím, jak se k tomu postavilo po sezoně vedení klubu, tak už ho asi jako hráč nikdy nezískám..., jedině, že bych ještě přestoupil do jiného českého mužstva.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze