Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na vodě soupeři, na břehu kamarádi

19 2006
Praha - Tři starty, tři vítězství, tři tituly mistryně světa. Kajakářka Michala Mrůzková znovu potvrdila, že ve sjezdu na divoké vodě nemá na světě konkurenci. Naposledy se o tom její soupeřky přesvědčily na šampionátu v Karlových Varech. Žádný jiný závodník se na něm ziskem tří zlatých medailí pochlubit nemohl.

"Lepší to být nemohlo, takže jsem maximálně spokojená," hodnotila Mrůzková s úsměvem své vystoupení.

Přiznala, že počítala s prvenstvím v klasickém závodu a ve sprintu, ale překvapilo ji vítězství v hlídkách.

"V minulosti bral zlato někdo jiný, ale holky udělaly velký výkonnostní pokrok. Byla jsem naším prvenstvím mile překvapená."

Ve sjezdu Michala Mrůzková vyhrává už několik let, ale své triumfy rozhodně nepovažuje za stereotyp.

Dokonce přiznává, a tomu se skoro ani nechce věřit: "Byla jsem před závody nervózní, opravdu. Na minulém mistrovství světa před dvěma lety jsem nestartovala, tak jsem nevěděla úplně přesně, jak na tom ve srovnání se soupeřkami budu."

Absenci na minulém šampionátu zapříčinila olympiáda v Aténách. Na ní se Mrůzková ještě pod dívčím jménem Strnadová představila v rychlostní kanoistice, start pod vlajkou s pěti kruhy byl velkou výzvou.

A je i před hrami v Pekingu v roce 2008. "Šance tentokrát na deblkajaku je velká a asi už může být poslední. A je to olympiáda, to hraje klíčovou roli," mluvila 26letá kajakářka o jasné motivaci.

Teď ji ještě čeká start ve Světovém poháru ve sjezdu, ale ten bude zároveň jejím posledním letošním. Pak už se bude věnovat jen rychlostní kanoistice, již za tři týdny hostí Račice mistrovství Evropy.

Soupeřky ze sjezdu si nejspíš oddychnou, nejvyšší stupínek na pódiu se jim otevře.

"Asi to uvítají," směje se Mrůzková. "Ale sjezd je přece jen menší sport, jsme všichni dobrá parta. Na vodě soupeři, ale na břehu spolu vycházíme velmi dobře."

Autoři:


Témata: kanoistika
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze