Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na veslařské MS jede deset posádek

22 2006
Praha - Na veslařském mistrovství světa, které bude hostit od 20. do 27. srpna britský Eton, bude startovat deset českých posádek. Tři mají mimořádné ambice, medailové: skifaři Miroslava Knapková a Ondřej Synek, kteří budou obhajovat stříbrnou a bronzovou medaili, společně s párovou čtyřkou.

Kvarteto David Jirka, Václav Chalupa, Milan Doleček a Tomáš Karas letos vyhrálo Světový pohár.

V Etonu by si párová čtyřka ráda vynahradila zklamání z loňska, kdy rok po stříbrném olympijském úspěchu skončila v japonském Gifu na nepopulárním čtvrtém místě. Z tehdejší sestavy vypadl Jakub Hanák, kterého od začátku sezony nahradil Karas.

Hanáka připravila o místo v elitní posádce květnová operace slepého střeva.

Na světovém šampionátu přesto nebude chybět. Usedne do dvojskifu s Michalem
Horváthem, s nímž startoval nedávno v závěrečném závodu Světového poháru v
Lucernu.

Ve výpravě pro mistrovství světa je opět Jaroslav Hellebrand, který loni při své premiéře v závodě handicapovaných skifařů obsadil čtvrté místo.

Trojnásobný medailista z mistrovství světa ze 70. let minulého století v roce 2000 při paraglidingu utrpěl těžké zranění páteře a částečně ochrnul.

Vedení veslařského svazu rovněž nominovalo lodě na mistrovství světa juniorů, které se uskuteční od 2. do 5. srpna v Amsterodamu za účasti sedmi českých posádek.
Nominace na MS dospělých:

Nominace:
Muži:
Skif:
Synek, dvojskif: Hanák, Horváth, dvojka bez korm.: Schindler, Makovička, čtyřka bez korm.: Neffe, Zoff, Vitásek, Gruber, párová čtyřka: Jirka, Chalupa, Doleček, Karas; lehké váhy - skif: Vabroušek, dvojskif: J. Vetešník, O. Vetešník; handicapovaní - skif: Hellebrand.
Ženy:
Skif:
Knapková, dvojskif: Vařeková, Antošová.

Nominace na MS juniorů:
Junioři - dvojka bez korm.: Kapa, Lankaš, párová čtyřka: Rotek, Kaplan, Pavlíček, Zejda, čtyřka bez korm.: Gefing, Došlík, Pokorný, Bezděk, osma: Klang, Hubený, Tůma, Kroulík, Doležal, Piskáček, Vandas, Novák, korm. Gwozdiak.
Juniorky - skif: Zedníková, dvojskif: Vyhnálková, Vrecníková, dvojka bez korm.: Šindlerová, Janátová.

 

 

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze