Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na Váňu zbrojí před Velkou pardubickou rodinný klan Holčáků

Amant Gris s žokejem Markem Stromským bude znovu patřit k favoritům Velké pardubické. | foto: Michal Klíma, MAFRA

23 2010
Do Velké pardubické zbývají necelé tři týdny a trenéři a majitelé těch nejlepších dostihových koní už mají jasno, kterým žokejům svěří koně do vrcholu letošní překážkové sezony - 120. Velké pardubické.

Josef Váňa bude obhajovat loňské vítězství na Tiumenovi. Vysoko myslí také jeho stájový kolega Josef Bartoš, který ve Velké pardubické povede jako už tradičně bílou klisnu Sixteen, se kterou dokázal nejtěžší dostih evropského kontinentu jednou vyhrát.

"Tenhle rok mají neskutečně nazbrojeno otec a syn Holčákovi. Mají Bremen Plana a Aspiranta, kteří vyhráli kvalifikace na Velkou pardubickou. Další jejich kůň Amant Gris dokázal porazit naši Sixteen," vyjmenovává úspěchy soupeřů Josef Váňa.

V kopcích na Valašsku, kde František a Radek Holčákovi svoje koně připravují, roli favorita přijímají. "Děláme všechno proto, abychom Velkou pardubickou vyhráli. Ale ani Josef Váňa si nehoupe nohy v křesle," řekl Radek Holčák, který do nejdelšího dostihu vysílá dva překážkáře - smutného hrdinu předloňské Velké Amanta Grise, který tehdy neobjel točný bod a byl po vítězství diskvalifikován, a velkou překážkovou naději Bremen Plana.

"Amanta pojede Marek Stromský, na Bremen Plana jsme angažovali Jiřího Kouska. Bremen Plan však půjde Velkou poprvé, což vidím jako handicap. Koně jako Sixteen nebo Mandarino jsou zkušení, mají Velkou pardubickou v nohách, tohle může Bremen Planovi chybět," připouští Holčák.

Holčák otec bude mít ve Velké také kvalitního překážkáře, sedmiletého Aspiranta, vítěze nejlépe obsazeného kvalifikačního dostihu.

Podle něj je letošní Velká pardubická vyrovnaná a nad ostatními ční podle Holčáka šest jmen. "Amant Gris, Aspirant, Bremen Plan, Mandarino, Sixteen a Tiumen," vyjmenoval největší kandidáty na vítězství Holčák.

Do Pardubic se však také chystají zahraniční koně. Kteří z nich se na startu nakonec objeví, zatím není jasné. "Až to budu vědět, budu se jimi zabývat," řekl Holčák. Kompletní startovní listina do Velké pardubické bude známa začátkem října.Najdete na iDNES.czmobilní verze