Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na Turné čtyř můstků jedou Janda, Matura, Koudelka, Sedlák a Hlava

Jan Matura letos zatím ukazuje slušnou formu. Jak se mu povede na Turné čtyř můstků? | foto: Martin Malý

22 2010
Trenér českých skokanů na lyžích David Jiroutek zveřejnil nominaci na úvod prestižního Turné čtyř můstků. Jsou v ní Jakub Janda, Jan Matura, Roman Koudelka, Borek Sedlák a Lukáš Hlava. Do týmu se nevešel Antonín Hájek, kterému se nedaří a bude se připravovat na leteckou část sezony.

Turné čtyř můstků, součást Světového poháru skokanů na lyžích, začne 28. prosince kvalifikací na závod v Oberstdorfu, který bude o den později.

Většina národního týmu skákala dnes v Liberci a někteří se na můstek vrátí před Štědrým dnem. Jakub Janda se připravuje doma a skákat jezdí do polského Szczyrku. "Pak mají kluci volno, aby nasáli vánoční atmosféru, odreagovali se od skoků a získali velkou chuť si zase zaskákat a ukázat se na turné," řekl Jiroutek.

Češi letos ještě nebyli v SP v elitní desítce, i když třeba Matura k tomu měl o víkendu blízko. "Základem turné je vždy první závod a skvěle skákat se musí už od kvalifikace, aby měli kluci solidní soupeře," připomněl Jiroutek speciální systém Turné čtyř můstků, na kterém v prvním kole soupeři vždy dva závodníci proti sobě.

Hájek bude místo turné trénovat a připravovat se na pokračování SP, které začne lety v Harrachově. "Chystá se na letovou část sezony. Pokusíme se o podobný efekt jako loni, kdy se na letech chytil a rozjel se k dobré sezoně," řekl Jiroutek.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze