Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na turnaj šampionů v kolové do Šitbořic míří pět mistrů světa

Kolová: Jiří Hrdlička (v bráně) - SOUBOJ MISTRŮ. Jiří Hrdlička z Favoritu Brno II (v bráně) společně s Miroslavem Bergrem (první zleva) se stali v Přerově vítězi Českého poháru. Druzí skončili jejich oddíloví kolegové, na snímku dotírá před brankou jeden z nich, Jiří Böhm. | foto: Luděk PeřinaMF DNES

20 2009
Pět světových šampionů v kolové uvidí v sobotu příznivci tohoto sportu na Turnaji mistrů světa v Šitbořicích na Hustopečsku. 42. ročník ozdobí loňští vítězové MS Radim Hasoň a Jiří Hrdlička ze Svitávky na Blanensku, také dvojice spolupořádajícího Favoritu Brno Petr Skoták a Pavel Šmíd, mistři světa z roku 2004. A pětici doplní Němec Mike Pfafenberger.

"Ale nejlepší kolovou současnosti prý zase hraje dvojice Schnieder s Königem z Rakouska. Prostě mezi pěti dvojicemi není jasný favorit, a ať vyhraje kdokoli, nebude to překvapení," říká předseda Favoritu Pavel Havránek.

Zápasy začínají ve 13 hodin, na dopoledne zařadil pořádající Sokol Šitbořice soutěž žáků a dnes od 17 hodin se utkají dorostenci.

Na příjemnou podívanou se mohou diváci těšit i mezi jednotlivými zápasy, kdy v doplňkovém programu vystoupí tři české krasojezdkyně.

"Pojede mistryně světa Martina Štěpánková, mladičká naděje Nikola Lebánková a také Miss cyklistiky 2008 Nicole Frýbortová," informuje Havránek.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze