Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na trénincích není, telefony nebere... Co je s florbalistou Jedličkou?

Michal Jedlička v dresu Bohemians. | foto: Lukáš Bíba, MF DNES

5 2010
Florbalovému útočníkovi Michalu Jedličkovi skončilo hostování v Bohemians a měl se vrátit do Tatranu Střešovice. To se ale nestalo. Zkušený útočník, který patřil k ikonám klubu, ještě nedorazil na trénink.

Přijde? Nepřijde? Jako by florbalisté Tatranu Střešovice čekali před každým tréninkem na Godota. Jejich bývalý kapitán Michal Jedlička totiž bez vysvětlení nedorazil na několik tréninků.

Zkušený útočník, jenž vyhrál s Tatranem řadu titulů a patřil k ikonám klubu, si v létě vynutil hostování v Bohemians, kde s florbalem začínal. Hostování ale skončilo 30. listopadu, pak se měl Jedlička vrátit zpět do Střešovic. Nevrátil se. Nedorazil na jediný trénink, trenéru Zahalkovi prý nezvedá telefon. "Nepřišel ani na smluvenou schůzku," říká Jan Zahalka.

Jedlička, kterému se marně snažila dovolat i MF DNES, stále trénuje s Bohemians, za něž i po skončení smlouvy nastoupil do přátelského zápasu s norským týmem WANG.

"Ten zápas nebyl oficiální, takže tím žádná smlouva porušena nebyla. Michal v rozhovoru s vedením klubu i s trenérem projevil zájem u nás zůstat," říká Martin Musil, prezident Bohemians, který právě rozbíhá jednání s Tatranem a pokusí se Jedličku udržet.

Zda se mu to podaří, toť otázka. Příchodu zkušeného útočníka by se nebránili ani ve Střešovicích. "O takhle kvalitního hráče určitě stojíme. Teď máme pět hráčů na mistrovství světa, na tréninku je víc místa, tak jsem čekal, že se bude chtít předvést," říká Zahalka.

Kádr českého mistra je dost široký na to, aby se bez Jedličky obešel. Vždyť Střešovice hrály bez něj i doposud a v tabulce jsou na prvním místě, přičemž neprohrály jediný zápas. Zatímco s Tatranem byl mohl Jedlička získat další titul, s Bohemians ho čekají boje o záchranu. Zelenobílý klub je v tabulce předposlední.

"On je hráč hlavně pro play-off. Ale šlo nám to dobře i bez něj, takže bychom si poradili. Pro mě je to spíš lidské zklamání. Aby nekomunikoval, to mi přijde zvláštní. Je to výborný hráč, nikdy jsem s ním neměl problém. Ale teď jsem na rozpacích. Přece může přijít a říct, že zůstane dál v Bohemce," vypráví Zahalka. Opravdu v ní zůstane?Najdete na iDNES.czmobilní verze