Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na Roztěži stále vede Senior, ale už jen o ránu

Peter Senior je i před finálovým kole v čele Casa Serena Open | foto: Martin Kabát

19 2009
Jen o dva údery směrem dolů se posunulo celkové skóre nejlepšího hráče po druhém dnu Casa Serena Open, golfového turnaje European Senior Tour. Lídr ale zůstal stejný: Peter Senior.

Australan vede před finále s výsledkem 9 pod par (64-69) a má náskok jedné rány před dvojicí Peter Mitchell (Anglie) a Noel Ratcliffe (Austrálie). O další úder zpět jsou Angličan Nick Job a Němec Bernhard Langer. Obhájce titulu Langer hrál s jedním bogey 68 ran, o úder hůř než v pátek.

Hřiště Casa Serena Golf na Roztěži, kde jde světovým profesionálům nad padesát let o prémie v celkové výši 600 000 eur, ukázalo své zuby, přestože panovalo krásné počasí.

Na rozdíl od prvního kola se nikdo nevyvaroval zaváhání. Senior měl dokonce čtyři bogey, ale vše napravil závěrem birdie – eagle! Mitchell zahrál podruhé 67 ran, 4 pod par, což znamenalo vyrovnaný nejlepší výsledek druhého kola.

Jediný český zástupce Jiří Seifert zahrál ve druhém kole 76 ran, o úder lépe než v pátek, a to představuje celkový výsledek +13 a dělené 69. místo z 72 startujících. "Nedokázal jsem se zbavit herní křeče," přiznal Seifert.

Finálové kolo Casa Serena Open začíná v neděli 20. září v 9.10, startuje se současně z prvního a desátého odpaliště. Poslední flight Ratcliffe, Mitchell a Senior vychází z první jamky v 11.00. Ve stejný čas začíná Seifert z odpaliště desáté jamky.

Diváci mají na hřiště Casa Serena Golf na Roztěži vstup zdarma, stejně tak bezplatně je na místo dovezou shuttle busy od parkoviště závodu Foxconn v nedaleké Kutné Hoře.

Pořadí po 2. Kole Casa Serena Open

1. Senior (-9)
2. Ratcliffe, Mitchell (-8)
4. Langer, Job (-7)
6. Cameron, Woosnam (-6)
8. Smyth, Mason, Hospital (-5)

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze