Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na Primátorky jedeme ukončit panování Dukly, hlásí posádka osmy Cambridge

Osma Dukly loni na Primátorkách triumfovala potřicáté v řadě | foto: Ivana Roháčková

18 2010
Ukončit třicetiletou nadvládu pražské Dukly. To je cíl osmiveslice Cambridge, která letos ozdobí slavné veslařské Primátorky na Vltavě. Trenér britské lodi Chris Nilsson zároveň věří, že jeho svěřenci napraví krach ze svého posledního startu v Praze před sedmi lety.

"Chceme v Praze vyhrát," uvedl Nilsson v tiskové zprávě. "Tady v Cambridge jsem rok a půl, takže jsem u předchozího startu naší regaty v Praze nebyl. Ale vím, že máme co napravovat," dodal.

Loď Cambridge v Praze startovala v roce 2003 a ve finále skončila poslední, když se posádka nedokázala vypořádat s atypickou zatáčkou pod Vyšehradem.

"Myslím, že to pro nás nebude problém. Na zatáčky jsou naši kluci zvyklí z Temže, kde jsou podmínky ještě náročnější kvůli přílivu a odlivu. Nebojím se, že bychom to nezvládli," prohlásil trenér.

Letošní 97. Primátorky se na Vltavě pojedou u Železničního mostu o víkendu 5.-6. června.

Členové cambridgské posádky spolu už delší dobu netrénovali, protože museli zvládnout studium na slavné univerzitě. Poslední zkoušky mají dva dny před odjezdem do Prahy.

"Všichni se ale věnují tréninku individuálně a kromě toho, že budeme trénovat na Vltavě ještě před závodem, se na vodě potkáme dvakrát. Na našich ambicích to ani v nejmenším nic nemění."

Osmu Cambridge pozval do Prahy šéf Českého veslařského svazu Jiří Kejval na letošním klání The Boat Race na Temži, kde startovala i česká reprezentační osma.

V ní seděl i Ondřej Synek, který na Primátorkách pojede pouze závod skifařů. Právě zatáčka podle něj rozhodne o výsledku

"Na Temži v Londýně je sice hodně zatáček, ale ty nejsou nijak vybójkované. Na Primátorkách se musí kormidelník trefit do prostoru mezi bójkami, což není vůbec jednoduché. Tam se dá hodně ztratit, a když jedna loď o něco ostatním ujede, tak už se to pak těžko dohání," řekl Synek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze