Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Basketbal až do noci. U Vltavy se bude hrát o Dark Trophy

Momentka ze smečařské soutěže v rámci Dark Trophy. | foto: dark-trophy.cz

24 2015
České šampiony v basketbalu 3x3 v Praze určil minulý víkend. Ale ještě přijde streetballový nášup. Hlavní město ve čtvrtek a v pátek hostí Dark Trophy. Kam zamířit za večerní zábavou? Na smíchovskou náplavku.

Práci s hledáním toho správného místa si letos dali pořadatelé ze Sokola I. Smíchov usilovnou. Na vltavské náplavce mezi Palackého a Železničním mostem, kousek od botelu Admiral, jsou basketbalové dvorce s chutí pravé Ameriky.

I hodně stylové propagační video tu natočili.

Jenže dlouho odsud turnaj vyhánělo počasí. „Bojíme se deště,“ přiznával Lukáš Bernáth pár dní před prvním úderem balonu. „Mysleli jsme i na to, že bychom kurty dočasně zastřešili. Jenže v Česku tohle nikdo tak narychlo nedokáže a pronájem z Německa by nás stál 1,5 milionu,“ pokrčil rameny.

Nakonec půjdou pořadatelé do rizika, náhradní varianty jako sportovní hala v Radotíně či smíchovská sokolovna opustili.

Podle původních plánů se budou konat páteční boje 18 mužských a šesti ženských uskupení o titulní pohár, jim předcházející čtvrteční dětský turnaj Kidz Trophy pro víc než dvě desítky týmů i prezentace dalších sportů a moderní street kultury. A své místo tu bude mít i obchod s edicí designových triček, jejichž koupí mohou diváci podpořit dětskou kardiologii v Motole.

Začalo to ve světlech aut

Dark Trophy letos získává nový domov. Její loňský druhý a předloňský první ročník se uskutečnily v areálu vokovické FTVS.

A ten nultý, kterým to všechno před třemi lety začalo, na hřištích nedaleko Ladronky.

„My, hráči streetballového týmu Bulls, jsme tam přes léto hráli a trénovali. Jednoho dne jsme pozvali své známé a kamarády, abychom si zahráli a tím se i připravili na turnaj Českého streetballového poháru. A když se setmělo, najeli jsme na část hřiště auty, rozsvítili světla a hráli jsme, dá se říct, celou noc,“ vzpomíná Lukáš Bernáth na prvopočátky Dark Trophy.

Třetí ročník, který měl celou akci posunout zas o kousek dál, teď přichází na svět trochu bolestivě. Na tom čtvrtém se však prý začne pracovat hned od soboty.

Mají na něj v červnu 2016 konečně dorazit i účastníci ze zahraničí, ale chtěl by zůstat především svátkem českého pouličního basketu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze