Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na pohárový olymp Pražanky nemyslí, chtějí Prostějov alespoň potrápit

Stanislav Mitáč se svými svěřenkyněmi z Olympu Praha | foto: PVK Olymp Praha

27 2010
Ze semifinále Českého poháru nemají mnoho nadějí na postup. Volejbalistky Olympu Praha totiž bojují s VK Prostějov. V prvním duelu prohrály 0:3, když nastřádaly jen 47 bodů. Přesto v odvětě touží po úspěchu. Po úspěchu v podobě jednoho získaného setu.

Úterní utkání, hrané od 17:00, má domácím hlavně nabídnout šanci něčemu se přiučit. "Proti Prostějovu je to pro nás dobrá volejbalová škola. Je to zkrátka příprava na týmy jako Brno, Olomouc, Frýdek-Místek," nezastírá trenér Stanislav Mitáč.

Vzdát souboj s českými mistryněmi a účastnicemi nejlepší dvanáctky v Lize mistryň ale dopředu nechtějí. Cíl? "Chceme uhrát body, popřípadě set. Když se budeme zlepšovat zápas od zápasu, budu spokojen," dodává kouč.

Když se v Praze ohlížejí za prvním utkáním, pocity jsou rozpačité: "Míčů jsme moc nezahráli. Potěšitelné je, že každý další set byl o něco lepší. Jen si tak říkám, jestli by je tím, že jsme se my zlepšili, anebo jejich oni polevili v koncentraci," poznamená Mitáč.

Tomu bude v utkání chybět dvojice hráček. Nahrávačka Blanka Preslová se zranila v Prostějově,smečařka Martina Šmídová zase při lize ve Šternberku. "Není nás není moc, ale to se nedá nic dělat," povzdechne si kouč. To hostům by měla scházet smečařka Monika Kučerová.

Jestli něco dělá Prostějovským drobné vrásky, tak je to specifické prostředí malé haly v pražské Přípotoční ulici. "Pro některé to může být atypická hala, ze začátku nevýhodná, protože tu nikdy nehrály. Do strany má tři metry," komentuje Mitáč.

Kouč Olympu však očekává, že si tady hosté rychle zvyknou. "Spíš se tu každému hraje lépe než doma, protože je to přechod do menšího. My naopak máme problém, když vjedeme do hangáru, orientace hráček je najednou horší," glosuje.

Pokud má Mitáč pozvat na zápas nezaujatého fanouška, volí jako největší lákadlo americkou smečařku Kimberly Glassovou. "Měl by ji vidět každý, kdo se volejbal učí. Tahy při přihrávce, na útoku i při blokování má velmi dobře naučené. A jestliže je to stříbrná z olympiády, něco umět musí."

A další hvězdy? "Corina Ssuschkeová s Miladou Spalovou jsou blokařky evropských parametrů. K nim libero Markéta Tomanová... Určitě se je na co dívat," slibuje domácí kouč špičkový volejbalový zážitek.

výsledek odvety semifinále č. poháru

Olymp Praha - Prostějov 0:3 (-26, -15, -11), první zápas 0:3. Prostějov se ve finále (8. února) utká s Brnem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze