Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na PGA Tour bude hrát druhý Afroameričan, obdivovatel Woodse

Tiger Woods bude mít poprvé na PGA Tour afroamerického kolegu - Josepha Bramletta. | foto: AP

8 2010
Po dlouhých pětadvaceti letech se Afroameričanovi podařilo dostat se na PGA Tour přes obávanou kvalifikaci.

Dvaadvacetiletý Joseph Bramlett, jehož otec je černoch a matka běloška, si splnil sen a zahraje si nejprestižnější golfovou tour. Jako první Afroameričan po pětadvaceti letech prošel tzv. kvalifikační školou, o které tvrdí každý golfista, který ji absolvuje, že už něco podobného v golfu zažít nechce.

Za tím, že Bramlett bude druhým Afroameričanem na PGA Tour, stojí podobně jako u Tigera Woodse otec. Ten sedmiletého Josepha přivedl ve Stanfordu na školní turnaj, na kterém hrál ještě student Woods. O pár let později už Josephovi visely nad postelí plakáty hráče, který ohromil golfový svět.

Joseph Bramlett

Bramlett s golfem začal ve třech letech. Švih se stejně jako Woods učil před zrcadlem od svého otce. Také začal chodit na univerzitu ve Stanfordu, podobně jako Woods. S ním se seznámil záhy, jelikož jeho golfový trenér býval Woodsovým spolužákem a hrávali spolu golf. Domluvil oběma schůzku, kterou si Bramlett pamatuje, jako by se stala včera. "Seděl jsem v jeho obýváku v Orlandu a chrlil jsem ze sebe otázku za otázkou," říká Bramlett, jenž se třeba snaží napodobit Woodsovu přípravu před ránou.

Bramlett dokonce Woodse i předčil, to když se v roce 2002 stal nejmladším hráčem, jenž se kvalifikoval na US Amateur. Bylo mu tehdy čtrnáct. Dařilo se mu i na univerzitě, kde v prvním roce dotáhl školní tým k vítězství v prestižním klání škol NCAA Championship.

Joseph Bramlett a Tiger Woods

S gratulací na Twitteru ihned přispěchal i Woods: "Gratuluji Joeimu Bramlettovi k tomu, že prošel Q School. Úžasné, když si uvědomím, že celý rok měl zraněné zápěstí. Nemůžu se dočkat, až spolu budeme v příštím roce hrát."

Nebude to poprvé, co si Bramlett s Woodsem společně zahrají golf. Připravovali se spolu například
na letošním US Open, kde Bramlett neprošel cutem o pět ran.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze