Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na Palmerově turnaji jde o Masters, hlavním tématem opět Woods

Arnold Palmer je žijící a stále hrající golfovou legendou | foto: AP

25 2010
Část ze sto dvaceti hráčů, kteří na turnaji v Bay Hill startují, bere turnaj jako přípravu na blížící se první major sezony - Masters. Další golfisté budou mít poslední možnost, jak se na prestižní turnaj kvalifikovat. Přestože chybí šestinásobný vítěz Tiger Woods, je opět hlavním tématem debat.

Ve čtvrtek v Orlandu začne turnaj legendárního Arnolda Palmera, který je tradiční generálkou před prvním a nejprestižnějším ze čtyř hlavních turnajů sezony - Masters.

Náročné hřiště Bay Hill přivítá řadu špičkových hráčů včetně Phila Mickelsona, Steva Strickera či vítězů dvou posledních turnajů PGA Tour Ernieho Else a Jima Furyka. Mezi favority se počítá i Sean O'Hair, který loni ve finále selhal a přenechal vítězství Tigeru Woodsovi. Letos mu vyšel vstup do sezony a po nějakou dobu byl v čele finančního žebříčku. Celkem sedm hráčů, kteří budou v Bay Hill hrát, má na svém kontě třináct a více vítězství na PGA Tour.

Tiger Woods, Arnold Palmer Invitational

V Bay Hill nepůjde jen o finišování mnohatýdenních příprav hráčů na Masters. Ten, kdo získá trofej s postavičkou Arnolda Palmera na vrcholu, ten si může říct, že patří do golfové elity.

Část hráčů bude mít od čtvrtka do neděle poslední možnost, jak se prodrat světovým žebříčkem kupředu a kvalifikovat se do Augusty na Masters. Zatímco od Palmera automaticky dostane pozvánku sedmdesátka nejlepších podle finančního žebříčku, na Masters má jistotu první padesátka světového žebříčku. O co nejlepší umístění se budou jistě snažit například K.J. Čche (47. místo), Stephen Ames (54.), J.B. Holmes (58.), Justin Rose (59.), Bubba Watson (68.) nebo Brandt Snedeker (74.).

Tiger Woods z dubna 2009 - obléká zelené sako vítěze Masters 2002.

I když se to v Bay Hill bude hemžit špičkovým hráči, svého nejslavnějšího souseda Tigera Woodse hřiště výjimečně nepřivítá. Šestinásobný vítěz, který bydlí kousek vedle resortu, ohlásil návrat ke golfu, ale až na Masters. Přesto je o něm slyšet takřka na každém rohu a není snad skupinka hráčů, která by se o něm aspoň na chvíli nebavila.

Na turnaji si zahraje i vnuk Arnolda Palmera Sam Saunders, který od svého dědečka dostal výjimku. Tradicí je, že na turnaji hrají i amatéři - vítězové US Open a Southern Amateur.

Celkem 120 hráčů se utká i slušný balík peněz. Dotace je šest milionů dolarů, vítěz si odnese něco málo přes milion dolarů. Turnaj v pozdních večerních hodinách vysílá i ČT4 Sport.

Autor:


Kočárky, které přežijí i dva raubíře.
Kočárky, které přežijí i dva raubíře.

Přečtěte si recenze kočárků na eMimino.cz a vyberte ten nejlepší.

Najdete na iDNES.czmobilní verze