Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na olympijské kvalifikaci boxerů Češi uspěli

9 2000
H a l l e - Všichni tři čeští boxeři, kteří dnes zasáhli do olympijské kvalifikace v německém Halle, byli úspěšní. Ve druhém kole zvítězili Lukáš Konečný v kategorii do 63,5 kilogramů, Rudolf Kraj ve váze do 81 kg i Aleš Hrubý, který usiluje o letenku do Sydney v nejtěžší kategorii nad 91 kg. Všichni potřebují k postupu na olympiádu ještě dvakrát vyhrát. Konečný nastoupil proti Stanislavu Poplavskému z Moldavska a porazil ho 8:5 na body. V pátek jej čeká Maďar Vilmos Balog. Kraj nezačal proti Piotru Wilčewskému z Polska nejlépe, zpočátku prohrával, ale ve třetím kole byl polský borec dvakrát počítán a Kraj nakonec zápas vyhrál r.s.c.
V pátek nastoupí proti Giacobbu Fragomenimu z Itálie. Nejvyrovnanější souboj svedl  Hrubý s Cyrilem Abidim z Francie, kterého nakonec zdolal 6:4 na body. Dalším soupeřem Hrubého bude rovněž v pátek Angličan Audley Harrison.

"Všichni kluci dnes boxovali dobře. Nejvíce se zapotil Hrubý, který svedl s Abidim bitvu po celá čtyři kola. Nakonec ale dokázal vyhrát," pravil spokojeně reprezentační trenér Svatopluk Žáček.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze