Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na mistrovství hodlá Málek vylepšit limit

14 2006
Zlín - Pouze nejslabší limit C, který zaručuje jenom desetiprocentní úhradu nákladů, splnil před srpnovým mistrovstvím Evropy v Budapešti zlínský plavec Daniel Málek. Při víkendovém republikovém šampionátu v Praze-Podolí bude proto zkušený prsař útočit na limit B, který znamená padesátiprocentní krytí.

"Plavat na mistrovství Evropy díky céčku je pod Danovu úroveň. Béčko by měl zvládnout," nepochybuje zlínský trenér Petr Přikryl.

Málek bude v otevřeném bazénu v Praze startovat na dvou tratích - 50 a 100 m prsa. V přípravě ho však limitovalo zranění šlachy. "Přidělalo nám to komplikace, formu ladil jenom krátce," poznamenal kouč.

Mnohonásobný mistr republiky bude zřejmě jediným zlínským plavcem, který se v Budapešti představí. Další místní eso Marcela Kubalčíková s limitem nepočítá.

"Vrchol měla na mistrovství světa v Šanghaji, teď už jenom dokončuje sezonu," vysvětlil Přikryl s tím, že Kubalčíková v Podolí poplave 50 a 100 m motýlek a znakařskou stovku.

Zlínská výprava obsahuje celkem 14 jmen. Dalšími členy jsou Kyliánová, Kuchtičková, Horníková, Hajdová, Kadlecová, Valenta, Zvonek, Kotlový, Bartoník, Zouhar, Tomášek a Volek.

"O medaile by mohla bojovat také Radka Kyliánová, naši další plavci budou usilovat o postup do finále," doufá Přikryl.

V Praze se představí i bývalý člen sousední Kroměříže Zdeněk Oharek, který v zimě přestoupil do Komety Brno. Jeho kolega Jakub Horáček však kvůli nemoci zůstane doma.

"Zdeněk bude útočit na medaili," plánuje trenér Jaromír Kábrt, jenž si brněnské podmínky pochvaluje. "Máme mnohem větší možnosti než v Kroměříži," připomněl, že Kometa je v tuzemsku plaveckým oddílem číslo 1.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze