Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na Masters vytáhli tři veteráni do boje proti světové špičce

Třicetiletý Sergio García (v prvním kole Masters zahrál 74) přihlíží radosti Freda Couplese, o dvacet let staršího lídra turnaje. | foto: AP

9 2010
Pohled na výsledkovou tabuli po prvním kole US Masters je opravdu impozantní. Tolik exkluzivních jmen na tak malém prostoru a mezi nimi i veteráni. Je vykročeno k opravdu nevšednímu zážitku!

"Starci útočí" nebo "Zkušenost má v Augustě zelenou" – tak nějak by také mohl znít titulek. Skutečně, jména na vrcholu výsledkové listiny po prvním kole nutí k úžasu.

Copak Tom Watson, toho už máme "přečteného" z minulého roku na The Open v Turnberry. I ve svých šedesáti letech dokazuje, že s "mladými" umí držet krok a hlavně že jeho golfové umění je prakticky nevyčerpatelné.

Tom Watson, první kolo Masters 2010.

Ale co lídr? Fred Boom Boom Couples je čerstvý padesátník. Ani jeho příslušnost k seniorské Champions Tour mu nebrání v tom, aby se jako mladík proháněl po zelených pažitech Augusty National a předváděl dechberoucí podívanou v záplavě azalek a magnólií.

Nesmírně populární hráč má i obrovskou podporu fanoušků, takže je to pro něj procházka jako v bačkorách (ehm – vždyť on v nich vlastně hraje, že?)

Obutí Freda Couplese při Masters 2010.

Trojici "starců" pak v patnáctce doplňuje ještě Sandy Lyle (na snímku dole), který na rozdíl od loňského britského majoru tentokrát raději nechal mluvit své golfové zbraně. A kritické poznámky o svém odvěkém rivalovi Colinu Montgomeriem nechal v rodném Skotsku.

Zkušenost, zkušenost, zkušenost

Jak je možné, že právě šedesátiletý Watson a o něco mladší Couples a Lyle dokážou držet krok s nejlepšími světovými hráči? Žádné zázraky, stačí se podívat na výkony obou prvně jmenovaných na seniorské sérii. Právě oni ji v tomto roce ovládli a jejich souboje jsou ozdobou každého turnaje.

Sebevědomí, které čiší z dobrých výkonů, se přeneslo i do Augusty, kterou oba velmi dobře znají. A právě to je další důvod, proč jsou jejich jména na špici výsledkové listiny. Znát, tedy opravdu dobře znát hřiště Augusta National je velká výhoda.

Sandy Lyle, první kolo Masters 2010.

Watson i Couples na nesmírně rychlých a vytvarovaných greenech zahráli ve čtvrtek pouze 24 puttů. To je vždy nutný předpoklad dobrého výsledku.

Výsledková tabule po prvním dnu je nabitá k prasknutí - Tiger Woods, Phil Mickelson, Lee Westwood, Ian Poulter, Anthony Kim. Proti třem veteránům, kteří nechtějí hrát druhé housle, nestojí žádní nezkušení zelenáči.Najdete na iDNES.czmobilní verze