Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na Masters byl čtvrtý, teď Čche vede turnaj v Hilton Head

Čche Kjong-ču, Verizon Heritage, 1. kolo. | foto: AP

16 2010
Vynikající formu z Masters si korejský golfista Čche Kjong-ču přenesl i do prvního kola turnaje Verizon Heritage. Zahrál v něm 64 ran a vede o dva údery před kanadsko-anglickou dvojicí Mike Weir, Greg Owen. Daleko vzadu se skóre +1 je Alex Čejka.

Devětatřicetiletému hráči se sice nedařily drivy, ale dokázal se většinou dostat i ze špatně trefených prvních ran. Výjimku tvoří bogey na třetí jamce. Proti němu ale Čche nasadil osm birdie a činil se zejména na greenu (pouze 23 puttů na kolo).

Rozhodnutí startovat v Hilton Head přitom učinil impulsivně. "Po Masters mívám ve zvyku vracet se domů, ale letos jsem z nějakých důvodů chtěl hrát dál. Cítím se v těchto dnech opravdu dobře a myslel jsem si, že bych tu vysokou úroveň mohl udržet," vysvětlil.

Forma se mu vrátila až poté, co po dvouleté neúspěšné léčbě zad navštívil specialistu, využívajícího alternativní metody, včetně akupunktury. "Mé tělo se fyzicky cítí mnohem líp než loni," pochvaloval si Čche, jenž se na Masters podělil o čtvrté místo s Tigerem Woodsem.

Letos už má vyděláno přes milion dolarů a na turnaji v Jižní Karolině se rozdělují podíly z dotace 5,7 milionu dolarů, takže hráč přezdívaný Tank může svou bilanci znovu výrazně vylepšit a zaútočit na horní příčky ve FedEx Cupu. Momentálně mu patří třináctá pozice.

Mike Weir, Verizon Heritage, 1. kolo.

To Weir (na snímku) a Owen se o krůček přiblížili k případným ojedinělým úspěchům. Kanaďan nemá letos na svém kontě šesté místo z lednového Bob Hope Classic, ale od té doby žádnou pozici v top 10 nějakého turnaje PGA Tour nepřidal. Angličan při svých devíti zámořských startech dokonce jen třikrát prošel cutem.

Ještě na předposlední jamce se jich držel i Jim Furky. Ten je opakem korejského vedoucího muže průběžného pořadí. Američan na Masters jakožto poměrně čerstvý vítěz turnaje na letošním okruhu (Transitions Championship) totiž neprošel cutem. Při čtvrtečním výkonu byl jako vyměněný, až na samotný závěr zahrál bogey a zařadil se mezi třináct mužů na dělené čtvrté pozici se skóre -4.

Čejka se dlouho držel na bilanci -1, ale na čtrnácté tříparové jamce zahrál double bogey. Po prvním dnu figuruje německý profesionál českého původu na dělené 77. pozici, stejně jako John Daly.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze