Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na Markétě pojedou tři Češi

21 2000
P r a h a - Čeští jezdci Michal Makovský a Bohumil Brhel získali divoké karty pro zahajovací závod mistrovství světa na ploché dráze, který se pojede 6. května v Praze na Markétě. Spolu s Antonínem Kasperem, jenž si účast v seriálu vybojoval osmým místem v loňském závodu Grand Prix Challenge v Lonigu, tak bude mít česká plochá dráha v čtyřiadvacetičlenném startovním poli v Praze trojnásobné zastoupení.

"Vedení šampionátu ponechalo právo přidělování divokých karet na pořadatelích a náš návrh byl akceptován," řekl dnes ředitel závodu Petr Ondrašík, podle něhož bylo základním kritériem nominace umístění v loňském mistrovství republiky. Makovský je úřadujícím domácím šampiónem na krátké ploché dráze a byl rovněž členem družstva vicemistrů světa, stejně jako český vicemistr Brhel. "V úvahu připadal ještě Antonín Šváb, který byl nakonec vybrán jako první náhradník," dodal Ondrašík.

Generálkou na květnovou Grand Prix bude pro pořadatele i pro řadu jezdců úvodní závod české extraligy, který se pojede na Markétě 19. dubna. "Osm jezdců ze startovní listiny Grand Prix figuruje také na soupiskách českých týmů. Někteří sami kontaktovali české celky, protože v extraligovém závodě vidí možnost perfektního tréninku," uvedl Milan Špinka, trenér jezdců pořadatelského oddílu Olymp Praha.

Ze 24 účastníků GP figurují na soupiskách tuzemských klubů vicemistr světa Tomasz Gollob z Polska (Slaný), Švéd Mikael Karlsson, Australané Leigh Adams a Todd Wiltshire (všichni Březolupy), Američan Greg Hancock, Makovský (oba Pardubice) a Brhel s Kasperem (oba Olymp).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze