Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na Markétě bude velmi rychlá trať

1 2003
Praha - V sobotu má padnout rekord pražské Markéty. Plochodrážní stadion přivítá sedmý díl mistrovství světa a jeho pořadatelé očekávají velmi rychlý závod. Posedmé v historii se zde představí nejlepší světoví zástupci této motoristické disciplíny, mezi kterými by neměli chybět ani čtyři čeští zástupci. Lukář Dryml českou Grand Prix vynechá

Pravidelné účastníky seriálu Grand Prix Lukáše Drymla a Bohumila Brhela díky divokým kartám doplní Josef Franc a druhý z pardubické bratrské dvojice Aleš Dryml.

Start domácí jedničky a desátého muže průběžného pořadí Grand Prix Lukáše Drymla je však stále vážně ohrožen. Stav jeho nohy, kterou si před dvěma týdny při pádu poranil, totiž stále není dobrý.

Dryml v pondělí absolvoval další vyšetření v motolské nemocnici a definitivní rozhodnutí o jeho případném startu by mělo padnout ve čtvrtek. "Pokud mu lékaři start nedoporučí, nebudeme riskovat," uvedl tiskový mluvčí ploché dráhy Petr Moravec, jenž s Dryml Speedway Teamem úzce spolupracuje.

Mladší z bratrské dvojice je v předběžném rozlosování Grand Prix mezi nasazenými pro kvalifikační část závodu, stejně jako pětinásobný světový šampion Tony Rickardsson ze Švédska, jenž není přímo v hlavní soutěži poprvé od roku 2000.

Zbývající česká trojice nasazena nebyla. "Předcházející závod ve Švédsku se mi moc nepodařil. Na nerovné a rozbité trati jsem měl problémy s následky nedávného vážného zranění. Teď se na to ale snažím zapomenout a věřím, že v Praze to bude lepší," přál si Brhel, který doposud nasbíral v MS patnáct bodů.

Závodníkovi pražského Olympu by měla vyhovovat i rychlá trať. "Dobře ji znám a celou sezonu se na ni těším. Většina drah, na kterých jezdíme, se připravuje pouze na jeden závod, na Markétě to je ale jiné," těšil se na domácí podmínky Brhel.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze