Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na Maradonu už čekají ´Brouci´ z Liverpoolu

28 2000
P r a h a - "Diego Maradona vstoupí na nebesa, kde ho již očekávají všichni čtyři Beatles," to řekl druhý nejlepší fotbalista všech dob Diego Maradona o svých problémech s drogami. Chcete si přečíst další slova z úst slavných? V souvislosti s právě končícím rokem 2000 vydala ČTK výběr těch nejzajímavějších výroků ze světa sportu. Někdy jsou nenávistné, někdy pomstychtivé, ale určitě se při jejich čtení pobavíte. A na úvod ještě boxer Mike Tyson k svému příštímu soupeři Lennoxu Lewisovi: "Jsem nejlepší ze všech. Jsem ten nejbrutálnější, nejsurovější a nejpodlejší šampión všech dob. Nikdo mě nezastaví. Já jsem prostě zuřivec. Chci tvoje srdce. Chci jíst tvoje děti."

"Koupím vám všechno, co potřebujete - zbraně, čluny, plavky, klidně i spodní prádlo. Ale Bůh chraň, jestli před odjezdem uslyším nějaké fňukání." (Běloruský prezident Alexander Lukašenko ke "svým" olympionikům.

"Byl by to krásný zápas. Lailu by finančně stabilizoval. Já bych ji ale stabilizovala horizontálně." (Jacqui Frasierová- Lydeová o uvažovaném boxerském zápase s Lailou Aliovou.)

"Když jsem na vlastní oči uviděl takové chování, lépe jsem porozuměl tomu, proč vypukají války." (Francouzský fotbalista Emmanuel Petit z Arsenalu o fanoušcích Aston Villy.)

"Když jsem se mu omlouval, bylo to, jako bych si před ním sundaval kalhoty." (Francouzský fotbalista Nicolas Anelka o trenérovi Realu Madrid Vicentem del Bosqueovi.)

"Sázení na kriket je jako osm hodin nepřetržitého sexu." (Bookmaker, jenž během jednoho zápasu přijal 2000 sázek po telefonu.)

"Chystal jsem se koupit Ferrari, ale teď abych se zašil někde v karavanu." (Matthew Stevens po prohře ve finále mistrovství světa ve snookeru.)

"Je to ten nejhorší celek od stvoření člověka." (List Bild o německé reprezentaci na mistrovství Evropy.)

"Nehodil jsem dres po rozhodčím. Chtěl jsem mu ho dát, aby si pokaždé, až by ho uviděl, vzpomněl, co udělal mé zemi." (Portugalský fotbalista Nuno Gomes po vyřazení z ME vinou penalty v nastaveném čase za ruku Abela Xaviera.)


"Utratil jsem tři milióny za chlast a tři milióny za hazard. Zbytek jsem prošustroval." (Golfista John Daly, vyléčený alkoholik.)

"Nestává se tak často, aby mě někdo takhle vypral. Bylo mi, jako bych se díval sám na sebe, když mi bylo devatenáct." (Tenista Pete Sampras po prohře 0:3 na sety ve finále US Open s
Maratem Safinem.)

"Určitě chci dát Brooklyna pokřtít. Jen ještě nevím podle jaké víry." (Fotbalista David beckham o svém prvorozeném synovi.)

 "Začal na mě pokřikovat 'zkurvená černá opice'. Nepřestalo to od chvíle, kdy si hráči potřásli rukama." (Francouzský fotbalista Patrick Vieira z Arsenalu o Jugoslávci Sinišovi
Mihajlovičovi z Lazia Řím po zápase Ligy mistrů.)

"Vaše město je Osvětim, vaše domy jsou plynové trouby." (Fanoušek Lazia při derby s AS Řím k židovským fanouškům soupeře.)

Jestli je někdo, kdo neumí prohrávat, pak je to Pelé. Uspokojuje mne, že jsem ho porazil." (Argentinský fotbalista Diego Maradona po vyhlášení výsledků ankety fanoušků o nejlepšího
fotbalistu století.)

"Začíná nová kapitola mého života. Už se nemíním ohlížet za problémem, který mě postihl a ovlivnil můj život a tenisovou kariéru. Proto bych rád sdělil, že se už niky nehodlám vyjadřovat k jakýmkoliv otázkám týkajících se této aféry. Prosím všechny za
pochopení." (Tenista Petr Korda přečetl na challengeru v Průhonicích prohlášení ke svému dopinkovému případu z Wimbledonu 1998.)

"Nechávají nás vyhladovět podle přísloví, že hladový vlk nejlépe honí." (Biatlonista Roman Dostál, který pomohl české štafetě ke druhému místu ve Světovém poháru v Anterselvě, kde tři
dny nedostávali obědy.)

"Výměna míčů je trošku delší, člověk vidí, jak do toho hezky bouchají, a taky jsou krásnější." (Osmasedmdesátiletý Jaroslav Drobný, z roku 1954 vítěz Wimbledonu, vysvětloval, proč se mu více líbí ženský než mužský tenis.)

"Až Američané přijedou na Davisův pohár do Čech, tak jim pustíme mexickou hymnu." (Tenista Ctislav Doseděl reagoval na to, že Američané hráli před utkáním Davisova poháru v Los Angeles českou hymnu i se slovenským dodatkem 'Nad Tatrou sa blýska'.")Najdete na iDNES.czmobilní verze