Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na Lipně poplavou o tituly Hlaváčová i Čech

26 2006
Lipno - Skvostné obsazení má mít mistrovství republiky v dálkovém plavání, které se po roce znovu uskuteční na Lipenské přehradě. Pořadatelé oznámili, že přihlášek mají 150 a mezi startujícími mají být i Yvetta Hlaváčová a David Čech. Jen medailistka z nedávného mistrovství Evropy v Maďarsku Jana Pechanová nepřijede.

Na příjezd Hlaváčové a Čecha se čekalo včera večer.

Hlaváčová si letos naplánovala přeplavání La Manche oběma směry v jednom kuse. Chtěla to mít tak rychle za sebou, že přeplavala pověstný kanál za 7:25 hodiny. Při cestě zpět byla ale vyčerpaná a do Francie už nedoplavala.

To se ale povedlo Davidu Čechovi. Stal se prvním plavcem, kdo z Česka takový výkon předvedl. Stihl to za 19:54 hodiny a uplaval přibližně 80 kilometrů.

"Budou tady ale i další plavci, kteří startují na mistrovství světa nebo na Světovém poháru," řekl za organizátory šampionátu ze Spartaku Přerov ředitel Milan Svoboda. Rostislav Vítek nebo Pavel Srb patří mezi nejlepší dálkové plavce.

Program mistrovství začne dnes ve 14 hodin závodem na 10 kilometrů. Ve 14.30 poplave poloviční a čtvrtinovou trať mládež.

Zítra v 9.15 odstartuje závod na 20 kilometrů a pořadatelé očekávají, že nejlepší se do cíle dostanou za čtyři hodiny. Mezitím budou znovu na kratších tratích závodit i další kategorie. Centrum, start i cíl jsou u lipenské Mariny.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze