Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na Impromat Rallysprint Kopná si Kresta otestuje vylepšený vůz

START. Roman Kresta na startu Rally Šumava. | foto: Daniel Beran, MAFRA

14 2010
Starty v jednodenních sprintech jsou pro čtyřnásobného mistra republiky v automobilových soutěžích Romana Krestu především zpestřením. I proto v nich řídí produkční mitsubishi a naviguje ho mladý spolujezdec Tomáš Kašpárek.

Ovšem sobotní Impromat Rallysprint Kopná pro něj má větší význam. A tentokrát nehraje roli to, že trať vede kousek od jeho rodného domu.

Kresta si chce otestovat úpravy, jimiž vylepšil svůj Peugeot 207 S2000, s nímž bojuje o titul v mezinárodním mistrovství republiky. To pokračuje už za týden v Českém Krumlově a obhájce potřebuje vyhrát. Po dvou soutěžích je až čtvrtý.

"Auto prošlo velkou revizí a během velkých soutěží nemáme prostor na zkoušení a experimentování. Kopná se nám proto moc hodí," uvedl Kresta. "Přitom se samozřejmě budeme snažit o co nejlepší výsledek."

Před rokem přišel Kresta o prvenství v samotném závěru kvůli technické závadě, z premiérového vítězství v kariéře se radoval Jaromír Tarabus. Zlínský pilot, který letos řídí Ford Fiesta S2000, chce na nejvyšší příčku zaútočit i tentokrát.

"Nebude to ale jednoduché, protože na startu bude spousta výborných pilotů," upozornil Tarabus.

Svými slovy připomněl, že Kopná je nejoblíbenějším sprintem v tuzemsku. Startovní listina je proto velmi pestrá, figuruje v ní téměř 120 posádek. Vedle Kresty s Tarabusem budou o přední příčky usilovat další piloti s modely S2000 (Grzyb, Odložilík, Minařík), s vozy WRC (Drotár, Štěpánek, Pantálek) i s produkčními modely (Orsák, Jelínek, Jakeš).

Letošní ročník se koná v nezvyklém termínu, soutěž má proto po letech nové zázemí. Ze slušovické dostihovky, kde se koná jiná akce, se přesunulo do Vizovic.

Ředitelství, servisní zóna, administrativní i technická přejímka a kontrola přeskupení se nacházejí v areálu firmy Gelur, která leží za likérkou Rudolf Jelínek. Start a cíl bude na náměstí ve Vizovicích. Trať měří 208 km a obsahuje 8 rychlostních zkoušek na čtyřech úsecích v celkové délce 75 km.

Impromat Rallysprint Kopná


Třetí díl mistrovství republiky v jednodenních soutěžích se jede zítra v okolí Vizovic. Na startu bude téměř 120 posádek.

Čelo startovní listiny Tarabus, Trunkát (Ford) Kresta, Kašpárek (Peugeot) Orsák, Vajík (Mitsubishi) Grzyb, Zawada (Škoda) Odložilík, Odložilík (Škoda) Drotár, Bánoci (Škoda) Pantálek, Vilímek (Škoda) Štěpánek, Omelka (Škoda) .Najdete na iDNES.czmobilní verze