Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na Havaji se ochladilo, ale první turnaj roku má stejného lídra - Glovera

Lucas Glover - SBS Championship 2010, druhé kolo. | foto: AP

9 2010
Bylo a nebylo to stejné kolo, jaké Lucas Glover zahrál v pátek ve srovnání s tím čtvrtečním, po němž se dostal do vedení v SBS Championship. Po polovině turnaje ho udržel, ve druhém dni se totiž dokonce dokázal zlepšit. S patnácti ranami pod par už si před druhým Johnem Rollinsem vytvořil náskok tří úderů.

Oba jeho výkony se přece jen vzdáleně podobaly. "Zase jsem měl pomalý rozjezd," uznal lídr, jenž zahrál na druhé jamce bogey a skóre +1 měl ještě po čtvrté. Pak ale začal snižovat, celkem si připsal sedmkrát birdie a na devítce zopakoval svůj čtvrteční eagle.

"Ten byl se štěstím," uznal, "ale to se stává, ve druhé devítce jsem zase některých šancí nevyužil." Přesto je jeho pátečních 65 ran nejlepším výsledkem v dosavadním průběhu turnaje. Na úvod hrál 66.

Ostatním soupeřům se tolik nedařilo. Úvodní turnaj PGA Tour 2010 hraje osmadvacet golfistů, zvaných podle loňského konečného pořadí a konkurence je vysoká. Poslední v průběžném pořadí Heath Slocum hraje even par.

Jestli si v tréninkových kolech a také v tom prvním soutěžním většina účastníků pochvalovala vysoké teploty, museli být někteří zklamáni, protože včera se nad Plantation Course přihnal od moře vítr a vzduch notně ochladil.

Kenny Perry - SBS Championship 2010, druhé kolo.

"Věděli jsme, že když bude příjemné počasí, můžeme tady hrát nízká čísla," komentoval podmínky loňský vítěz Geoff Ogilvy, jenž odhadl, že vítěz se v neděli přiblíží hranici dvaceti ran pod par. Na Gloverovu adresu poznamenal: "Má na to, být ještě lepší."

Sám Australan je mezi čtyřmi hráči, kteří na vedoucího muže ztrácejí čtyři rány. Spolu s ním to jsou Američané Sean O´Hair a Matt Kuchar, stejně jako Skot Martin Laird. Společně jim patří dělená třetí pozice a na druhé je osamoceně domácí hráč John Rollins, ještě o jeden úder lepší, ale tři za Gloverem. "Vlastně jsem neudělal nic špatně," kochal se ze svého pátečního výkonu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze