Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na halový světový šampionát pojede rekordní počet českých atletů

Atletika - ilustrační foto | foto: AP

28 2010
Rekordní počet českých atletů pojede na halový světový šampionát, který v polovině března hostí katarské Dauhá. Dosud nejpočetnější výprava se představila v roce 2008 ve Valencii, kde startovalo třináct Čechů. Nyní jich v nominaci figuruje hned jednadvacet.

Limit splnilo dvanáct jednotlivců, do týmu se ale díky průměru čtveřice dostaly také obě štafety. Kritérium na čtyřstovce má také Zuzana Hejnová a díky splněnému vstupnímu limitu mezinárodní federace IAAF mohla tuto trať běžet také Denisa Rosolová, ale obě daly přednost štafetě.

"Má větší naději úspěch a kdyby některá z nich postoupila do finále hladké čtyřstovky, koliduje to," poznamenal reprezentační kouč Tomáš Dvořák.

Největší šance na úspěch má překážkář Petr Svoboda, který je skvělým časem 7,44 sekundy na druhém místě světových tabulek společně s Kubáncem Dayronem Roblesem.

Limit nesplnil sedmibojař Roman Šebrle, který se od ledna potýkal se zraněním a poprvé závodil až o víkendu na mistrovství České republiky v Praze ve Stromovce. Společně s Američanem Bryanem Clayem však dostal divokou kartu. Na HMS pojede také jako náhradník do štafety Richard Svoboda.

Česká nominace na HMS

Muži: Josef Prorok, Theodor Jareš, Jiří Vojtík, Pavel Jiráň, Richard Svoboda (všichni 4x400 m), Jakub Holuša (800 m), Petr Svoboda, Martin Mazáč (oba 60 m př.), Jaroslav Bába (výška), Michal Balner (tyč), Jan Marcell (koule), Roman Šebrle (sedmiboj).


Ženy: Zuzana Hejnová, Denisa Rosolová, Zuzana Bergrová, Jitka Bartoničková (všechny 4x400 m), Lenka Masná (800 m), Lucie Škrobáková (60 m př.), Iva Straková (výška), Jiřina Ptáčníková, Pavla Rybová (obě tyč).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze