Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na halové mistrovství pojede i koulař Menc

14 2000
P r a h a - Český atletický svaz nominoval sedmnáct atletů na halové mistrovství Evropy, které se uskuteční od 25. do 27. února v Gentu. Výkonný výbor schválil přidělení dvou divokých karet, a tak bez splnění limitů odcestují do Belgie koulař Miroslav Menc a tyčkař Adam Ptáček. Nominace Mence, kterému teprve 21. února vyprší dvouletý trest za dopink, je podmíněna skutečností, že test jeho posledního vzorku z neděle 13. února bude negativní.
Nominační kritéria ČAS splnilo šestnáct atletů včetně náhradníka pro mužskou štafetu na 4x400 metrů Jana Štejfy a vícebojařů Tomáše Dvořáka a Romana Šebrleho, kteří budou v Gentu startovat na základě pozvání Evropské atletické asociace (EAA). Možnost účasti po víkendovém mistrovství republiky odmítla ze zdravotních důvodů trojskokanka Šárka Kašpárková.

"O limitářích nebylo pochyb, zajímavostí je, že všichni čtvrtkaři se zcela vzdali startu v individuálním závodě a budou přihlášeni pouze do štafety," řekl svazový šéftrenér Václav Fišer. "O divoké kartě pro Mence nebylo pochyb, je výkonnostně o třídu dál, než byl stanovený limit. Ptáček je věkem ještě junior a je přesně typ, který pro svůj další růst potřebuje a zaslouží si konfrontaci s evropskou špičkou," uvedl šéftrenér na adresu
tyčkaře, který o víkendu vyhrál MČR výkonem 560 cm a k limitu mu chybělo jen pět centimetrů.

Divoká karta nezbyla na výškaře Tomáše Janků, bronzového medailistu z předloňského HME ve Valencii, který s ní i přes nesplnění limitu počítal. "Vztahujeme dosažené výkony k loňským tabulkám, a podle nich patří Tomášovi místo ve třetí desítce. Kdybychom mu kartu dali, museli bychom přemýšlet hned o řadě dalších. Obdobně jako on jsou na tom i Duda, Kovář nebo Mládková," vysvětlil Fišer.

Do 16. února provede EAA doplňkový výběr startovního pole pětibojařek, a tak na případnou dodatečnou nominaci budou nejpozději do středy čekat mistryně a vicemistryně ČR Jana Klečková a Kateřina Nekolná. "Klečková byla v minulém týdnu třetí v letošních tabulkách a EAA pozve ještě pět pětibojařek," dodal Fišer, jenž považuje šance na pozvání alespoň jedné vícebojařky za reálné.

Nominace na HME v Gentu:
Karel Bláha (4x400 m), Tomáš Dvořák (sedmiboj), Jan Janků (výška), Miroslav Menc (koule), Jiří Mužík (4x400 m), Roman Oravec (800 m), Jan Poděbradský (4x400 m), Adam Ptáček (tyč), Roman Šebrle (sedmiboj), Petr Špaček (tyč), Jan Štejfa (4x400 m),
Štěpán Tesařík (4x400 m), Daniela Bártová (tyč), Jitka Burianová (400 m), Helena Fuchsová (400 m), Pavla Hamáčková (tyč), Zuzana Hlavoňová (výška).
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze