Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na Greenbier Classic si hráči zastříleli. Magických 59 se třáslo hned dvakrát

Jeff Overton vstupoval do třetího kola s náskokem čtyř ran. I přes skvělé výkony D.A. Pointse či J.B. Holmese půjde do finále s třemi ranami k dobru. | foto: AP

1 2010
Hned dva hráči byli ve třetím kole Greenbier Classic, turnaje americké PGA Tour, blízko magického výkonu 59 ran.

V poslední době týden co týden někdo na americké nebo evropské tour atakuje magických 59 ran. Před necelým měsícem se to na PGA Tour podařilo Paulu Goydosovi. Ve stejný den zahrál Steve Stricker 60. Minulý týden od čísla 59 dělily Carla Pettersona na Canadian Open jen milimetry. V pátek na Irish Open, turnaji European Tour, zahrál Ross Fisher 61 ran.

Nyní na Greenbier Classic, turnaji PGA Tour, výkon pod 60 ran atakovali hned dva hráči, byli však neúspěšní.

Blízko rekordnímu výkonu byl D.A. Points, jenž měl dvě jamky před koncem na kontě jedenáct birdie. Ale jako by se zalekl možnosti zapsání se do historie, zahrál bogey a v konečném součtu 61 ran.

D.A. Points, Greenbier Classic, 3. kolo

D.A. Points byl 59 ranám hodně blízko.

O ránu lepší byl známější J.B. Holmes. Tento ranař také zahrál jediné bogey, ale hned na třetí jamce. K číslu 59 se přiblížil díky skvělému finiši, kdy na posledních třech jamkách zahrál pokaždé birdie. Mohl tak litovat jak bogey, tak i jen těsně neproměněného třímetrového puttu do eaglu na sedmnáctce.

"Dneska jsem si rozuměl s wedží. Tři přihrávky na green skončili pár centimetrů od jamky a stačilo jen doklepnout," prohlásil Holmes. "Když to všechno takto klape, pak je golf pořádá zábava," dodal.

J.B. Holmes, Greenbier Classic, 3. kolo

J.B. Holmes je díky sobotním 60 ranám ve hře o titul.

S těmito výkony si dokázal poradit Jeff Overton, jenž na pár jamek ztratil vedení. Na hřišti Old White Course, kde se hraje o roku 1914, mu však vyšel finiš, když na druhé devítce zahrál pět birdie a do finálové neděle nakonec půjde s náskokem tří ran na Pointse.

59 na PGA Tour

1977 Al Geiberger (Colonial Country Club)
1991 Chip Beck (Las Vegas Invitational)
1999 David Duval (Bob Hope Classic)
2010 Paul Goydos (John Deere Classic)

Sedmadvacetiletý Overton letos hraje dobře, z devatenácti startů skončil dvakrát druhý, dvakrát třetí. Mezi prvními 25 hráči se umístil hned na osmi turnajích, pouze na šesti si nezahrál o víkendu, protože neprošel cutem. Na nedávném British Open skončil jako třetí nejlepší Američan na 11. místě.

Letos už vydělal 2,5 milionu dolarů a o hrací kartu na příští rok se rozhodně nemusí bát. Jen kolonka vyhraných turnajů je i po pěti letech na PGA Tour prázdná. To může být brzo minulostí, od vítězství jej dělí osmnáct jamek.

"Abych vyhrál, musím zahrát výborné kolo. Věřím, že hráči, co jsou momentálně na -12, zítra dokáží zahrát 65 nebo lépe," uvedl Overton.

Hluboko pod par zahrála řada hráčů, třem se podařilo obejít hřiště za 63 ran. Paradoxně tak nejlepší letošní výkony Sergia Garcíi (68-67-67; -8) i Johna Dalyho (69-68-67; -6) stačí pouze na 36., resp. 61 místo.

Erik Compton, Greenbier Classic, 3. kolo

Erik Compton má ve třiceti letech za sebou dvě transplantace srdce.

V první desítce se stále drží Erik Compton, jenž momentálně zaujímá osmou příčku. Třicetiletý Američan má za sebou už druhou transplantaci srdce a i přesto dokázal projít náročnou kvalifikací na letošní US Open. A dosavadní hra na starém hřišti White Course, na kterém se hraje od roku 1914, je vysoko nad jeho letošní průměr.

Compton, které je na turnaji středem pozornosti médií, se musí spoléhat na sponzorské pozvánky a pokud by se mu podařilo skončit alespoň v první desítce, pak by si přišel na slušnou sumu a zahrál o několik turnajů víc.

Greenbier Classic - po 3. kole

par hřiště 70

1. Jeff Overton (USA) 64-62-66 (-18)
2. D.A. Points (USA) 68-66-61 (-15)
3. Boo Weekley (USA) 67-63-67 (-13)
4. J.B. Holmes (USA) 69-69-60, Jonathan Byrd (USA) 69-65-64, Brendon De Jonge (Zimbabwe) 65-68-65 Jimmy Walker (USA) 67-64-67 (-12)
8. Stuart Appleby (Austrálie) 66-68-65, Charles Howell III (USA) 65-67-67, Erik Compton (USA) 63-68-68 (-11)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze