Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na golf s Garfieldem či Spider-Manem? Takzvaný „cover“ leccos prozradí

Golfové covery.

26 2010
Psi, kočky, medvědi, ale i lvi, tygři, opice, žirafy a sloni se pohybují na českých golfových hřištích. Kdo si chce zahrát golf v blízkosti exotických zvířat, nemusí jezdit až do Afriky. Všechna možná zvířata, ale třeba i kreslené postavičky, může totiž potkat na hřištích v tuzemsku.

Cover, kryt na hlavu hole, už dávno není v základní výbavě golfisty jen z čistě praktických důvodů. Jeho hlavním úkolem je sice i nadále hlavně chránit hůl před poškozením, ale pro řadu hráčů se stal módním doplňkem, dokonce i talismanem.

Golfové covery

Golfové covery.Slangově se mu říká také ponožka nebo čepice. Může být elegantní, roztomilý, legrační, bláznivý, šokující. Často prozradí, jaký je jeho majitel. Skvělá příležitost, jak poznat spoluhráče hned na prvním odpališti.

Golfové covery.Jaký asi bude golfista, kterému z bagu trčí zadní nohy a ocas šimpanze? Má takový vskutku zajímavý cover, který by snad mohl i někoho pohoršit, v bagu recesista se smyslem pro humor, nebo infantilní ňouma?

Golfové covery.

Golfové covery.Golf shopy mají v nabídce covery nejrůznějších barev a tvarů. Nejvíc jdou na odbyt covery na dřeva a hybridy, řada hráčů si takto kryje i putter. Vyrábějí se i na železa, ale těm většina golfistů zatím na chuť nepřišla.

Golfové covery.Čím dál tím víc hráčů ale přichází na chuť takzvaným plyšákům. Populární jsou nejen zvířata, ale i napodobeniny "hrdinů" z obrazovky a stříbrného plátna. Dřeva tak často chrání Pepek námořník, Růžový panter, Garfield nebo Spider-Man.

Golfové covery.

Kdo by si myslel, že plyšové covery jsou jen pro děti, zatraceně se plete. Dopustit na ně nedají ani tvrdí chlapi z golfové profesionální špičky. Třeba Tiger Woods má tygra, Sergio García buvola, Ernie Els lva a Richard Green klokana.

Je to vlastně taková jejich značka. Ale není to zdaleka výsada špičkových profesionálů. Kdo chce být originální, může mít svůj jedinečný golfový cover.
Americká společnost Jan Craig nabízí tradiční pletené covery podle zaslaného návrhu. Vše se zařizuje přes internet. Bambulaté covery posílá firma poštou do všech koutů světa.

(Vzory coverů: Golf Shop Roman Chudoba Hostivař, Erpet Praha – Par 72 Golf Shop.)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze