Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na elitní šestku máme, věří ústecký volejbalista Moník

Milan Moník z Ústí smečuje proti dvojbloku Maximo Torcelo a Michal Sukuba z Budějovic | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

2 2010
Šesté místo a přímý postup do play-off = vysněný cíl extraligových volejbalistů Ústí. K jeho splnění jim ale zbývá dostat pod sebe v tabulce ještě dva soupeře. "Rozehráváme se k lepším a lepším výkonům. Jestli to udržíme, reálné to je," věří Milan Moník, ústecký smečař.

Koho pod sebe můžete dostat?
Příbram i Havířov. Příbram máme už na dosah, na Havířov ještě ztrácíme pár bodů. Tohle kolo je pro nás výhodnější tím, že máme lehčí soupeře doma. Potřebujeme nahrát co nejvíc bodů. Havířov máme doma, Prahu doma.

Na Havířov, který je vaším příštím soupeřem, vám to ale nikdy moc nešlo. Zápasy s ním často končí vaší porážkou 2:3.
Když jsme tam hráli letos poprvé, měl jsem zraněné koleno. Ale kluci říkali, že mohli v pohodě vyhrát 3:0. Jenže místo toho se zápas dostal do stavu 2:2 a prohráli v tie-breaku.

Čím je Havířov tak nepříjemný?
Doma jim vždy vycházel servis a ubránili si nás. Doufám, že u nás to bude naopak. Že podání půjde nám a oni nás neubrání. Nechci říkat, že porazit Havířov doma je skoro povinnost, nesmíme jít do zápasu pod velkým tlakem. To taky trochu zahýbe psychikou.

Jak je na tom vaše koleno?
Občas ještě zabolí. Byla krátká doba na vyléčení, pořád to ještě cítím. Ale dá se s tím hrát. Měl jsem natažené vazy, operace naštěstí nebyla potřeba.

Před sezonou jste byli pasováni za outsidera, ale teď si troufáte čím dál víc.
Konečně jsme odehráli dobrý zápas venku v Liberci, teď musíme zvládnout ta důležitá utkání doma, která bychom měli uhrát. A zkusit bodovat i u silnějších týmů.

U soupeřů už máte respekt. Vnímáte to?
Hlavně doma. Vědí, že tady hrajeme dobře. Není skoro co zlepšovat, hrajeme výborně ve všech činnostech. Kdyby to tak pokračovalo, bylo by to super.Venku musíme trochu spoléhat na to, jestli nás nepodcení. Hrát bez nervů a zápasy si užívat.







Najdete na iDNES.cz



mobilní verze