Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na divoké vodě půjde o Sydney

26 2000
P r a h a - O sedm míst ve výpravě na olymijské hry do Sydney půjde vodním slalomářům v závodech českého poháru o tomto víkednu na Trnávce a za týden na kanále v Praze-Tróji. Dvě lodě se kvalifikují v kategoriích kajakářů, kajakářek a deblkanoistů, pouze o jedno místo se utkají singlkanoisté. "Těžký boj o jediné místo čeká singlkanoisty, kde je kandidátů minimálně šest. Mezi kajakáři nebude žádným překvapením, když se nominuje kdokoliv z osmičky nejlepších z loňského roku," míní trenér reprezentace Pultera.

V soutěži deblkanoí odhadl počet adeptů na čtyři, o dvojici kajakářek by se mělo rozhodnout mezi šesticí závodnic. "Nikdy v historii se nejelo o tak malé množství míst, psychické zatížení závodníků bude obrovské, i když je zatím na sobě nenechávají znát," všiml si reprezentační trenér, jenž si vzhledem k důležitosti nadcházejících závodů přeje v prvé řadě jejich bezproblémový průběh. "Kéž by se nám vyhnuly sporné verdikty rozhodčích. Bude velmi záležet také na počasí, protože vítr dokáže práci rozhodčích velmi znepříjemnit. Jde o příliš mnoho, proto je mým jediným přáním, aby závody nebyly zatíženy podobnými vlivy," řekl Pultera.

Závody zároveň určí kdo pojede na Světový pohár a mistrovství Evropy, v nichž je místo pro čtyři lodě v každé disciplíně. Nominaci určí bodový součet ze všech závodů, přičemž bodově hodnoceno bude osm míst (9, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1). Do konečného pořadí se započítají slalomářům tři výsledky.

Aby byli v boji o nominaci zvýhodněni závodníci, kteří mají na zisku olympijských míst hlavní podíl, bylo nominačním závodem prohlášeno také finále mistrovství světa. S plným počtem devíti bodů se tak na start postaví olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová a deblkanoisté Marek Jiras s Tomášem Máderem, kteří v létě ve Španělsku získali tituly mistrů světa.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze