Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na co při návštěvě města nezapomenout

20 2000
-
ZÁMEK
Komplex takřka padesáti rozlehlých historických budov o pěti nádvořích je po Pražském hradě druhým největším tuzemským hradem. Dominanta města ze třináctého století se majestátně tyčí nad Vltavou, z několika vyhlídkových teras je nádherný pohled na celé historické jádro města. Jednoznačnou perlou zámku je zámecké barokní divadlo, jedno z nejstarších a nejzachovalejších v Evropě, které bylo v roce 1996 po dlouhých více než třiceti letech opět zpřístupněno veřejnosti. Příjemným místem k odpočinku po namáhavém zámeckém výšlapu je barokní zámecká zahrada. Nudit se při prohlídce nebudou ani děti - mohou v hradním příkopu pozorovat medvědy.

CENTRUM
Procházka dlážděnými, úzkými a křivolakými uličkami mezi gotickými a renesančními domy vás svou atmosférou téměř vrhne do středověku, nebýt pověstných obchůdků s textilem zdobícím vstupy prodejen. Nicméně jinak je vnitřní město ojedinělé zachovalou původní architekturou, nenarušené žádnými pozdními stavitelskými proudy. Středem je náměstí Svornosti, které zdobí mramorový sloup z počátku osmnáctého století. V uličkách se nejčastěji střídají útulné - ale poněkud dražší - hospůdky s galeriemi.

VLASTIVĚDNÉ MUZEUM
Muzeum sídlící v bývalé budově jezuitské koleje v Horní ulici se chlubí unikátním keramickým modelem historického jádra Českého Krumlova v měřítku 1:200. Je tu i barokní jezuitská lékárna a poučná výstava o vývoji Českokrumlovska od pravěku do devatenáctého století.

MÍSTA U ŘEKY
Asi nejpříjemněji je možné strávit chvíle odpočinku po namáhavé anabázi po kulturních památkách na břehu Vltavy. Řeka plná vodáků se prudce točí okolo vnitřního města a její břehy nabízejí několik hezkých míst - samozřejmě opět se stylovými hospodami a restauracemi. Například vyhlášenou vodáckou občerstvovací stanicí je hospoda Rumíší díra pod muzeem. Rovněž nádherné zastíněné místo je na ostrově přesně pod zámkem, které nabízí pěkný noční pohled na osvětlenou dominantu Krumlova.

Pohled na náměstí

Autor:


Témata: Medvědi
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze