Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na Churáňov vyjel první Guerin. Vyhrál i celé Okolo jižních Čech

Momentka ze závodu Okolo jižních Čech | foto: Marek Podhora, MAFRA

7 2015
Cyklistický závod Okolo jižních Čech vyhrál Alexis Guerin z AWT Greenway Cycling Team. Žlutý trikot tomuto Francouzovi patří díky vítězství v sobotní etapě s cílem na šumavském Churáňově. V neděli si první místo pohlídal.

„I když jsme se s organizací od začátku trápili, tak nakonec závod jižním Čechám prospěl. Startovalo 12 týmů, což není mnoho, ale byly velice kvalitní. Pochválit také musím dobrou spolupráci s městy, kudy jsme jeli,“ zhodnotil stručně čtvrtý ročník ředitel závodu Jan Hájek.

Tentokrát se cyklistům nevyhnul velký pád. Ve třetí etapě z Třeboně na Churáňov závodníci spadli při sjezdu za Vodňany.

„Přímo jsem to neviděl, ale asi dvacítka kluků byla na zemi. Tři závodníci si zlomili klíční kost, ale nejhůře dopadl domácí Jakub Skála z táborského ČEZ Cyklo týmu. Musel pro něj dokonce přiletět vrtulník, protože měl podezření na zlomeninu bederního obratle. Ale vím, že už je doma a mělo by to být dobré,“ oddechl si Hájek.

Momentka ze závodu Okolo jižních Čech

Momentka ze závodu Okolo jižních Čech

Momentka ze závodu Okolo jižních Čech

Momentka ze závodu Okolo jižních Čech

Ředitele závodu naopak potěšilo, že na trase nové etapy z Českých Velenic do Kaplice fandila spousta lidí. „Z toho mám radost, ale už teď vím, že jsme neměli vést závod až dolu k hranicím s Rakouskem. Byla to špatná cesta, měli jsme i hodně defektů,“ zamrzelo Jana Hájka.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze