Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na boxerské Evropě se představí čtyři Češi, největší naděje má Chládek

Zdeněk Chládek (vpravo) a Marek Bosý (vlevo) | foto: Roman VondroušČTK

3 2010
Čtyři čeští boxeři se představí na mistrovství Evropy, které bude od soboty hostit Moskva. Hlavní postavou malé výpravy je aktuálně nejlepší český boxer Zdeněk Chládek, jenž jediný do Ruska odcestoval na náklady asociace. Miroslav Šerban, Martin Svoboda a Vardan Besaljan na šampionátu startují díky osobním sponzorům.

Reprezentanti absolvovali před odletem na ME kondiční soustředění v Harrachově a závěrečné tréninky v Ústí nad Labem. Do Ruska se přesunuli již 28. května, neboť v Čechově absolvují společný závěrečný tréninkový kemp s domácím národním výběrem.

Reprezentační trenér Miroslav Vrba i šéf České boxerské asociace Svatopluk Žáček očekávají nejlepší výsledky od Chládka, který v této sezoně dokázal vyhrát například domácí Velkou cenu v Ústí nad Labem.

"Jak ale říkám vždy, uvidí se po losu. Každopádně je to náš nejlepší boxer a má na to, aby něco dokázal. Potřebuje ale i štěstí," řekl Žáček ČTK.

Boxer Chládek chce ukončit čekání na medaili

Bronzový medailista z juniorského mistrovství světa v roce 2008 se pokusí ukončit dlouhé čekání českých boxerů na výraznější úspěch na kontinentálním šampionátu. Medaili získal naposledy Pavol Polakovič, který si v roce 1996 odvezl bronz.

Dvacetiletý Chládek však o medailových cílech mluvit nechce. "Je těžké odpovědět, s čím bych byl spokojený. Bude záležet hodně na losu a pak i na štěstí. Budu se snažit dostat co nejdál a nechám v ringu vše," uvedl v rozhovoru pro ČTK.

Ve startovním poli se člen ústeckého SKP nikoho neobává. "Není žádný soupeř, ze kterého bych měl strach nebo se mu chtěl vyhnout. Každého chci porazit a je jedno, kdy ho dostanu. Nepřipouštím si žádný tlak. Chci uspět, to je můj cíl," podotkl trojnásobný vítěz Velké ceny Ústí nad Labem odhodlaně.

Stejně jako další tři čeští účastníci ME se připravuje tento týden v Čechově, kde trénuje společně s ruskou reprezentací. "Cítím se dobře a snad to vydrží až do konce turnaje," přál si Chládek, jenž postupně upravuje váhu na stanovených 64 kg.

"Sparingů se nezúčastňuji, protože se chci vyvarovat možného zranění. Vše si to šetřím až do ringu, až to bude naostro," pousmál se Chládek, který na loňském mistrovství světa postoupil do osmifinále.

česká nominace

- Miroslav Šerban (do 60 kg)
- Zdeněk Chládek (do 64 kg)
- Martin Svoboda (do 69 kg)
- Vardan Besaljan (do 75 kg)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze