Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na atletický mítink do Otrokovic přijede i Šebrle

Roman Šebrle | foto: Martin Adamec, MAFRA

4 2010
Hvězdnou startovní listinu nabízí 12. ročník atletického Obaly Morava halového mítinku, který se v městské hale v Otrokovicích uskuteční dnes a zítra. Největším lákadlem je olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle. "Už několikrát jsme s ním jednali, tentokrát to konečně vyšlo," pochvaluje si ředitel mítinku Michal Petřík.

"Ale nepočítal jsem s tím, že zrovna letos u nás bude závodit," přiznal.

Pořadatelům paradoxně prospěla změna termínu z druhé poloviny ledna na úvodní březnový týden. Šebrle si přijede ověřit formu před blížícím se mistrovstvím světa v katarském Dauhá. Před pár dny na republikovém šampionátu sice nesplnil limit, ale od mezinárodní atletické federace IAAF dostal divokou kartu.

"Náš závod bude pro Romana teprve druhým startem v sezoně. Trápilo ho zranění, takže se zúčastnil jen mistrovství republiky," připomněl Petřík. Šebrle bude startovat ve dvou disciplínách. Dnes se představí ve vrhu koulí a zítra ve skoku do dálky.

V Otrokovicích nebude chybět ani Šebrleho největší tuzemský rival Tomáš Dvořák, který ovšem kariéru už ukončil. Z trojnásobného mistra světa je trenér, stejně jako loni přiveze své svěřence. Navíc je patronem celého mítinku.

Zajímavá jména se objeví v trojskoku. Soutěž ozdobí dva nejlepší Poláci - čerstvý mistr Adrian Swiderski i stříbrný Michal Lewandowski. "Můžeme se těšit na to, že padne rekord mítinku," nepochybuje Petřík. "Navíc oba ještě nesplnili limit na mistrovství světa, tak to zkusí u nás."

I další zahraniční jména slibují slušné výkony. Z Polska dorazí vícebojař Jacek Nabozny, z Maďarska výškařka Barbara Szabó, z Bulharska výškař Viktor Ninov, ze Slovenska dálkař Jaroslav Dobrovodský.

Ke kvalitě mítinku nepochybně přispějí také domácí atleti. Hodně se čeká od koulaře Jana Marcella, který stejně jako Šebrle pojede na mistrovství světa. Do Otrokovic dorazí druhý nejlepší český dálkař Štěpán Wagner i bývalý halový vicemistr světa ve skoku o tyči Adam Ptáček. Mezi ženami nechybí čerstvé mistryně republiky - koulařka Jana Kárníková a výškařka Oldřiška Marešová.

O odvetu za mistrovský závod ve výšce se pokusí bronzová Barbora Laláková. "Tak nabitou startovní listinu jsme tady ještě neměli," pochvaluje si šéf mítinku.

Naopak zatím není jisté, jestli dorazí tradiční účastník mítinku, dálkař Roman Novotný z AK Kroměříž. "Nabídku od nás dostal, ale zatím ji nepotvrdil," uvedl Petřík.Najdete na iDNES.czmobilní verze