Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na atletické HMS pojede také tyčkařka Maláčová, naopak Bába má smůlu

Romana Maláčová vyhrála na mistrovství ČR závod tyčkařek. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

9 2016
Mezinárodní atletická federace IAAF pozvala k účasti na halovém mistrovství světa v Portlandu i tyčkařku Romanu Maláčovou. Stala se jedenáctou členkou české výpravy a čtvrtou ženou, což je finální počet. Poslední adept na pozvánku od IAAF, výškař Jaroslav Bába, totiž neuspěl.

Osmadvacetiletá Maláčová se letošním osobním maximem 462 centimetrů dělí o čtrnácté místo ve světových tabulkách. Český skok o tyči tak bude mít v obou soutěžích v Portlandu dvojnásobní zastoupení. V nominaci jsou také úspěšní limitáři Jiřina Ptáčníková a Jan Kudlička s Michalem Balnerem.

Romana Maláčová vyhrála na mistrovství ČR závod tyčkařek.

Romana Maláčová vyhrála na mistrovství ČR závod tyčkařek.

Na pozvání IAAF budou ve Spojených státech amerických v příštím týdnu závodit také dálkař Roman Juška a vícebojaři Adam Sebastian Helcelet a Kateřina Cachová, která si ale „oficiální“ cestou zajistila účast na HMS splněním limitu na 60 metrů překážek.

V týmu jsou ještě obhájce titulu v běhu na 400 metrů Pavel Maslák, halový mistr Evropy z patnáctistovky Jakub Holuša, koulař Tomáš Staněk a běžkyně Kristiina Mäki. A číslo jedenáct už bude pro českou výpravu konečné.

V šanci doufal i zkušený výškař Jaroslav Bába, jenže na rozdíl od Jušky či Maláčové má smůlu. „Na přímý dotaz na zbývajícího na „čekačce“, Jaroslava Bábu, nám bylo od IAAF sděleno, že kvóta pro výškaře už byla naplněna,“ uvedl Michal Procházka z Českého atletického svazu.

Autor:


Takový normální porod
Takový normální porod

O porodu s časovým odstupem, nadhledem a snad i s vtipným podextem píše uživatelka eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze