Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Muzika a neuvěřitelné triky s míčem. V Praze se konalo ME ve freestyle fotbalu

Účastnice ME ve freestyle fotbalu, které se konalo v pražských Žlutých lázních. | foto: Michal KamarytČTK

29 2010
Žonglování, akrobacie a nejrůznější triky s fotbalovým míčem se běžně na trávnících nevidí. Ovšem při prvním mistrovství Evropy ve freestyle fotbalu v pražských Žlutých lázních se to takovými kousky jenom hemžilo.

Nový sport přilákal do hlavního města během uplynulého víkendu asi dvě tisícovky fanoušků, které mohly sledovat 120 nejlepších evropských freestylistů.

"Ačkoliv se jednalo o první mistrovství Evropy, vše dopadlo nad očekávání dobře. Diváci i hráči byli velmi nadšeni. To dokládá i fakt, že se národní asociace na nedělní schůzce dohodla uspořádat příští rok ve stejném termínu a pravděpodobně i na stejném místě i historicky první mistrovství světa," řekl ČTK Jan Weber, mluvčí České freestyle fotbalové asociace, která třídenní akci pořádala.

Pátek se nesl ve znamení kvalifikací. Vrchol mistrovství v podobě finálových klání v jednotlivých disciplínách se konal v sobotu a neděle patřila dodatkovým soutěžím, které se teprve testují.

Soutěžící se střetli ve třech hlavních disciplínách, z nichž nejdůležitější je "battle". Jde o duel dvou hráčů, kteří poměřují své dovednosti na pódiu. Tuto disciplínu ovládl polský reprezentant Lukasz Chwieduk, který se ve finále utkal se svým krajanem Krzysztofem Golonkou.

Dalšími disciplínami byly dvouminutová "routina", kde hráči předvádí předem nacvičenou sestavu s hudební synchronizací. Ve třetí disciplíně nazvané "Big-3" je účelem předvést kombinaci tří, co možná nejtěžších, na sebe navazujících triků. Vítězem routiny se stal čerstvě korunovaný mistr Polska Pawel Skóra a druhé místo obsadil Krzysztof Golonka. V disciplíně Big-3 triumfoval Maďar Rolánd Karáczi.

Autoři: ,


Témata: lázně
Najdete na iDNES.czmobilní verze