Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mužík vynechá halovou sezonu

25 2003
Praha - Český překážkář Jiří Mužík se poučil z chyb, proto vynechá halovou sezonu a plně se bude soustředit na olympiádu v Aténách. "Loni se mi příprava na letní část narušila. Sezona na Zlaté tretře sice začala skvěle, ale nakonec byla dost nepovedená," posmutněle hodnotil halový mistr Evropy z roku 2000.

"Každý světový překážkář v hale nezávodí," řekl Mužík, jenž bude chybět se svými tréninkovými kolegy ze skupiny Dalibora Kupky na soustředění v Africe, kam desetibojař Roman Šebrle a spol. odlétají ve středu.

S vicemistrem Evropy z loňského roku zůstane v Praze také další překážkář Štěpán Tesařík, rovněž semifinalista letošního mistrovství světa v Paříži. Oba čeká první příprava v teple po Novém roce na Kanárských ostrovech.

"Tam už nebudu chybět," prohlásil Mužík. Je ale možné, že to nevydrží a nějaký závod v rámci tréninku pod střechou poběží. "Až budu cítit, že mi závodění chybí, tak to možná zkusím. Ale určitě se na to nebudu připravovat nebo nějak ladit," uvedl rozhodně. Halové mistrovství světa v Budapešti bude zcela jistě bez něj. Existuje prý jediná možnost, jak by se jeho rozhodnutí mohlo změnit. "Kdyby kluci běhali dobře, že bychom postavili štafetu," podotkl.
 
"Ale já se rozhodně za limitem honit nebudu, trénovat budu jen na letní sezonu a olympijské hry," pravil. "Člověk si pořád říká: zkusím v hale svět, zkusím Evropu, ale sezona pod střechou je dlouhá a tříští přípravu na léto. Odebírá to síly, je třeba začít brzy trénovat, samé závody, málo přípravy, je třeba ladit," vypočítal nevýhody.
 
Po lednovém soustředění na Kanárských ostrovech se s Tesaříkem vydají do afrického Potchefstroomu ke kondiční přípravě. "Kluci budou trénovat na halu a my budeme běhat objemy v teple," vysvětlil Mužík. Po halovém mistrovství světa, někdy v dubnu, se zpátky do Jihoafrické republiky vydají všichni společně, včetně desetibojaře Romana Šebrleho. A to prý bude ideální začátek přípravy na olympijskou sezonu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze