Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Muži dostanou ženské posily

23 2000
Netradičně pojatý turnaj Zbraslav Floorball Freak Show (2.-3.9. 2000) se už pomalu stává stálicí letní florbalové sezony. Toto "neoficiální mistrovství světa smíšených družstev" nabízí příjemnou zastávku mezi obřím turnajem Czech Open a zahájením ligových bojů a je tak pro mnohé florbalisty poslední možností pobavit se v prázdninovém duchu. Již první ročník, který proběhl v roce 1998, naznačil exhibiční charakter akce a zavedl mnohé speciality na běžných turnajích nevídané.

Kromě základního předpokladu účasti žen v každém družstvu jsou to především unikátní zbraslavské bodování (namísto tradičního kanadského), dovednostní soutěže (například v přesnosti střelby), hudba non-stop (DJ Broo), volba MISS a neobvyklá výzdoba haly. Díky tomu získává tento podnik svůj charakteristický ráz, nejedná se však o žádné setkání florbalových šílenců, k vidění jsou i špičkové výkony.

První ročník ozdobilo svojí účastí několik reprezentantů, včetně kapitána národního Luďka Beneše, který s týmem tvořeným přáteli a rodinou získal první trofej s maskotem turnaje Hyenou. I druhého ročníku se zúčastnila řada prvoligových a druholigových hráčů a hráček, nicméně vzhledem k nesoutěžnímu charakteru klání si vítězství odnesl tým 3. Pražská nová zima, složený z hráčů ligy čtvrté.
 
Letos turnaj zpestří i množství neregistrovaných družstev, jejichž nadšení bývá pro zkušené florbalisty často oříškem. Pokud máte zájem shlédnout tyto netradiční florbalové boje, zavítejte do haly KB na Zbraslavi, nebo se informujte na www.florbal.cz/freakshow.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze